-1 C
Warsaw
niedziela, Luty 24, 2019

Śladami uczelni wyższych w Warszawie – atrakcje dla każdego turysty

0
Śladami uczelni wyższych w Warszawie – atrakcje dla każdego turysty

Warszawa to miasto studentów, którzy przyjeżdżają tu z pozostałych części Polski i innych krajów. W stolicy znajduje się aż 15 publicznych uczelni wyższych i około 50 placówek niepublicznych, a część z nich odwiedzają nie tylko – co oczywiste – studenci, ale także turyści chcący podziwiać wyjątkową, dawną i nowoczesną, architekturę.

Elektroniczne bilety – podróżuj wygodnie warszawską komunikacją miejską

Elektroniczne bilety – podróżuj wygodnie warszawską komunikacją miejską

Przemieszczasz się po Warszawie komunikacją miejską? Bez znajomości topografii miasta możesz mieć problem ze znalezieniem kiosku lub kasy z biletami. Rozwiązanie jest proste – skorzystaj z elektronicznych biletów.

CarSharing – auta na minuty w Warszawie

CarSharing – auta na minuty w Warszawie

Współużytkowanie pojazdu przez różnych kierowców to usługa ciesząca się dużą popularnością w Europie Zachodniej. W Polsce CarSharing jest obecny od niedawna, ale ma już swoich zwolenników. Chcesz korzystać samochodu, a nie jedynie go posiadać? Dowiedz się, gdzie znajdziesz auta na minuty w Warszawie i jak z nich skorzystać.

Sieciowa wypożyczalnia samochodowa – nowoczesne i wygodne rozwiązanie

Sieciowa wypożyczalnia samochodowa – nowoczesne i wygodne rozwiązanie

Czasy, gdy porządny, zamożny obywatel z amerykańskiej klasy średniej, by zaznaczyć swój status społeczny musiał posiadać własny samochód na szczęście minęły bezpowrotnie. Lata pięćdziesiąte XX wieku, bo o nich tutaj mowa, przepełnione były w powojennej Ameryce kulturowym wzorcem, głoszącym, iż wyrazem wzniesienia się na wyższy poziom w hierarchii społecznego wizerunku jest przede wszystkim posiadanie samochodu. Zamiast od razu wepchnąć Was w ramy marketingowego przekazu i zarzucić Was informacjami związanymi z ofertami i pozytywami sieciowych wypożyczalni samochodów, ze szczyptą ironii i nieco z rozrzewnieniem przywołujemy tę – nie tak oddaloną od nas – epokę, bowiem zmiany kulturowe, jakie zaszły w nas samych zmieniły również nasze spojrzenie na użytkowanie samochodu i swoiście rozumianą potrzebę przemieszczania się.

Wypożyczalnia samochodów w Warszawie: ceny wynajmu, jakie formalności, warunki, promocje?

Wypożyczalnia samochodów w Warszawie: ceny wynajmu, jakie formalności, warunki, promocje?

W Warszawie dostępnych jest wiele wypożyczalni samochodów, których siedziby zlokalizowane są w najważniejszych punktach – przy lotniskach, dworcach, w centrum miasta. A jakie formalności należy spełnić, aby móc wynająć auto i ile będzie to kosztować?

Sklep dla wędkarzy – czy jest konieczny?

0
Sklep dla wędkarzy - czy jest konieczny

Wędkarstwo od wielu już lat coraz bardziej się profesjonalizuje. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikogo nie dziwił widok młodego chłopaka nad rzeką, który jako wędki używał bambusowego kija z zawiązaną na jego końcówce żyłką. Na drugim końcu żyłki znajdował się spławik ze styropianu, a na haczyku zamiast robaka zakładało się kulkę ulepioną z chleba.

Dzisiaj rynek wszelkiego rodzaju przynęt, zanęt, wędek, spławików czy kołowrotków jest ogromny. Niektórzy wędkarze odwiedzając sklep dla wędkarzy Pleciona.pl potrafią wydać na swoje hobby nawet kilkanaście tysięcy złotych. Przy czym należy pamiętać, że nawet najbardziej profesjonalny sprzęt nie jest gwarancją na udany połów. Duże znaczenie ma także doświadczenie wędkarza, jego spokój, siła, a niekiedy także spryt. Musi się on charakteryzować także dużą wiedzą z zakresu cyklu życia różnych ryb oraz ich zwyczajów żernych i reprodukcyjnych.

Szczególnie w przypadku łowienia ryb drapieżnych rodzaj pokarmu jaki one spożywają jest bardzo ważny. Można tu zastosować przynęty Savage Gear, które są łudząco podobne do mniejszych ryb, które stanowią łakomy kąsek dla drapieżników. Są one wykonane z gumy i charakteryzują się doskonałym odwzorowaniem kształtów i kolorów różnego rodzaju mniejszych ryb. Dzięki temu wybierając się na spinning nie trzeba zaopatrywać się w tak zwanego żywca. Przez niektórych ze współczesnych wędkarzy jest to poza tym metoda niehumanitarna. Przynęty o których mowa są w tym zakresie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, w dodatku stosować można je wielokrotnie.

Jeśli chodzi o woblery to ich wybór w sklepach wędkarskich jest dziś naprawdę ogromny. Można przebierać w różnego rodzaju imitacjach ryb, w różnych ich gatunkach, wielkościach. Warto skonsultować ze sprzedawcą zarówno to w jakim miejscu odbywać się będzie połów, jak również jaka metoda wędkarska zostanie zastosowana. Dobrze jest wspomnieć też, jaki sprzęt już posiadamy.

Trudno wybrać się na ryby nie odwiedzając wcześniej sklepu wędkarskiego. Dobry sprzedawca jest bardzo pomocny zarówno dla początkujących jak i doświadczonych wędkarzy.

Zakopane – mnogość atrakcji na wyciągnięcie ręki

0
Zakopane – mnogość atrakcji na wyciągnięcie ręki

Tam, gdzie atrakcjom nie ma końca, turyści wracają raz za razem, bo czują się tu wspaniale. Gubałówka, Dolina Pięciu Stawów Polskich czy Morskie Oko – to tylko niektóre z tego typu miejsc. Wielu jest zdania, że o polskich Tatrach napisane zostało już wszystko. Czy aby na pewno? Przewiń dalej, by się przekonać.

Gubałówka

Gubałówka stanowi jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Zakopanem. To podłużne wzniesienie o wysokości od 1120 metrów na wschodnim końcu do 1129 metrów na końcu zachodnim. Na Gubałówkę prowadzi kolej linowo-terenowa wybudowana w 1938 roku, a zmodernizowana w 2001 roku. Na szczyt można dostać się również czarnym szlakiem wzdłuż kolejki. Ma on długość około 1,6 km. Z samej góry roztacza się widok na Tatry i Podhale. To świetna baza wypadowa na wycieczki po górach. Szlak czerwony poprowadzi nas do Chochołowa, szlak czarny do Witowa, a także do Poronina przez szlak prowadzący do Zębu. Z Gubałówki prowadzi szlak Papieski na Butorowy Wierch o wysokości 1160 metrów. Tutaj można skorzystać z kolejki krzesełkowej i zjechać do Kościeliska. Ciekawą atrakcję stanowi zjeżdżalnia grawitacyjna – na specjalnych wózkach, rozpędzających się do 25 km/h, pokonujemy serpentynową trasę z widokiem na góry.

Kasprowy Wierch

Wierzchołek liczący sobie 1985 m n.p.m. położony jest w górnej grani Tatr, u zbiegu trzech dolin: Doliny Bystrej, Cichej i Suchej Wody Gąsienicowej. Na szczyt Kasprowego Wierchu można się dostać kolejką górską, którą wybudowano w latach 1935-36. Podróż kolejką trwa około 20 minut, po drodze będziemy mogli podziwiać Giewont. Turystów lubiących piesze wycieczki na sam szczyt poprowadzi wiele szlaków m.in.:

  • szlak zielony – początek w Kuźnicach, prowadzi wzdłuż nartostrady, mijamy stację kolejki w Myślenickich Turniach, dalej brzegiem Doliny Goryczkowej,
  • szlak żółty – schronisko na Hali Gąsienicowej – Dwoiśniak – Sucha Przełęcz –Kasprowy,
  • szlak czerwony – Kopa Kondracka – przełęcz pod Kopą – Kasprowy.

Nocleg z widokiem na Tatry to marzenie każdego turysty. Hotel Tatra znajduje się na wysokości ponad 1000 m n.p.m. i jest to najwyżej położony hotel w mieście. Do hotelu Tatra Zakopane kierujemy się w stronę Toporowej Cyrhli. Kasprowy Wierch to najdłuższa nartostrada w Polsce, ma 6000 m. Na samym szczycie znajduje się wysokogórskie obserwatorium meteorologiczne zbudowane w latach 1936-37. Jest ono najwyżej położonym budynkiem w naszym kraju.

góry w zakopanym

Dolina Pięciu Stawów Polskich

Położona w wysokich Tatrach, na wysokości powyżej 1665 m n.p.m., między Morskim Okiem a Kozim Wierchem. Kryje w sobie pięć stawów dających jej nazwę:

  • Wielki Staw – największy o głębokości 80 m, długości 998 m i szerokości 452 m. Jego całkowita powierzchnia to 34 ha, więc jest mniejszy od Morskiego Oka tylko o 0,8 ha.
  • Mały Staw – jest niewielki, jak sama nazwa wskazuje. Ma 2 m głębokości, 68 m długości i 34 m szerokości. Jego powierzchnia to 0,18 ha.
  • Przedni Staw – znajduje się najbliżej wschodniego krańca doliny, jego głębokość to 34,6 m, długość to 396 m, a szerokość 302 m. Powierzchnia stawu to 7,7 ha.
  • Czarny Staw – położony jest w środkowej części doliny. Jego głębokość wynosi 50 m, długość 618 m, szerokość 296 m, a całkowita powierzchnia to 12,7 ha.
  • Zadni Staw – głębokość to 31,6 m, długość 382 m, a szerokość 235 m. Powierzchnia wynosi 6,5 ha.

Głównym szlakiem prowadzącym do doliny jest zielony szlak z Wodogrzmotów Mickiewicza przez Dolinę Roztoki i Wielką Siklawę. W Dolinie Pięciu Stawów znajduje się schronisko im. Leopolda Świerza. To najwyżej położone schronisko w Polsce.

Giewont

Bardzo dobrze widoczny z wielu miejsc miasta. Inna jego nazwa to Śpiący Rycerz. Położony jest na wysokości 1895 m n.p.m. Ma charakterystyczny kształt i stojący na szczycie 15-metrowy krzyż wzniesiony w 1901 roku.

Morskie Oko

To największe jezioro w Tatrach, położone na wysokości 1395 m n.p.m. Nad Morskim Okiem w 1874 roku powstało pierwsze schronisko. Spacer nad jezioro to ponad 30 km od Zakopanego. Najlepiej rozpocząć wędrówkę z parkingu na polanie Palenicy Białczańskiej. Wzdłuż Morskiego Oka prowadzi czerwony szlak w górę nad Czarny Staw, a stamtąd prosto na Rysy.

Parkuj i Leć – znajdź miejsce parkingowe szybko i tanio

Parkuj i Leć - znajdź miejsce parkingowe szybko i tanio

Coraz więcej osób decyduje się na wycieczki zagraniczne, jednak jak się okazuje największym problemem nie jest znalezienie ciekawej oferty, ale miejsca parkingowego przy lotnisku. Na przeciw oczekiwaniom klientów wychodzi firma, dzięki której można znaleźć szybko i łatwo odpowiednie miejsce parkingowe, dodatkowo w bardzo niskiej cenie.

Parkuj i Leć – oferta

Znalezienie odpowiedniej oferty z Parkuj i Leć jest naprawdę łatwe. Wystarczy tylko wejść na stronę internetową parkujilec.pl. Następnie wybrać lotnisko, z którego się wylatuje pozostaje już tylko zaznaczyć termin. Oferta zostaje automatycznie przedstawiona. Po jej zaakceptowaniu pozostaje już tylko przejść do płatności. Wszystkie formalności można załatwić online, dzięki temu zyskuje się wiele czasu.

Parkuj i leć – bo rodzaj oferty ma znaczenie

Każdy klient może sam zadecydować o ofercie, która spełnia jego oczekiwania. Może zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie np. od nieprzewidzianych sytuacji czy warunków atmosferycznych. Jednak każda oferta gwarantuje solidne bezpieczeństwo, gdyż parkingi są strzeżone i monitorowane 24 godziny na dobę. Warto jeszcze zwrócić uwagę na niską cenę. Dostępne są liczne promocje dla stałych klientów.

Komfort i wygoda dla każdego klienta

Kolejną zaletą skorzystania z propozycji Parkuj i Leć jest fakt, że wszyscy klienci zostają odwiezieni z miejsca parkingowego do hali odlotów. Nie muszą dodatkowo ponosić żadnych kosztów. Wszystko wliczone jest w cenę. Zatem nie trzeba obawiać się już, że znalezienie miejsca parkingowego będzie problemem. Z Parkuj i Leć jest to naprawdę proste.

Parkuj i Leć oferuje zawsze bezpieczne płatności w systemie bezgotówkowym. Wszystkie połączenia są kodowane, zatem żadne dane nie dostaną się w niepowołane ręce. Zaraz po zaksięgowaniu wpłaty klient otrzymuje bilet, który wystarczy tylko wydrukować. To takie proste i zajmuje raptem kilka minut. Miejsca parkingowe można samodzielnie wybierać. Dostępne są zarówno miejsca zadaszone, jak i niezadaszone.

Jak szukać pracy poprzez ogłoszenia lokalne dam pracę?

Jak szukać pracy poprzez ogłoszenia lokalne dam pracę?

W dzisiejszych czasach ciężkim zadaniem dla pracodawcy jest znalezienie odpowiedniego pracownika. Bardzo często po kilku dniach współpracy okazuje się, że jednak popełniliśmy błąd i dana osoba nie spełnia postawionych oczekiwań. Żeby ustrzec się przed tym błędem następnym razem, warto dotrzeć do jak największej ilości osób i zwiększyć zasięg ogłoszenia.

Loty z Warszawy do Rzymu – kiedy najlepiej rezerwować bilet lotniczy i lecieć do Rzymu?

Loty z Warszawy do Rzymu - kiedy najlepiej rezerwować bilet lotniczy i lecieć do Rzymu?

Rzym to stolica i największe miasto Włoch, które co roku przyciąga rzeszę turystów. Warto wiedzieć, kiedy podróżować w tym kierunku, tak, aby nie przepłacić i spokojnie odpocząć z dala od masy urlopowiczów. Podpowiadamy, gdzie i kiedy szukać tanich biletów lotniczych z Warszawy do Rzymu.