14 C
Warsaw
wtorek, Październik 16, 2018

Zakopane – mnogość atrakcji na wyciągnięcie ręki

0
Zakopane – mnogość atrakcji na wyciągnięcie ręki

Tam, gdzie atrakcjom nie ma końca, turyści wracają raz za razem, bo czują się tu wspaniale. Gubałówka, Dolina Pięciu Stawów Polskich czy Morskie Oko – to tylko niektóre z tego typu miejsc. Wielu jest zdania, że o polskich Tatrach napisane zostało już wszystko. Czy aby na pewno? Przewiń dalej, by się przekonać.

Gubałówka

Gubałówka stanowi jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Zakopanem. To podłużne wzniesienie o wysokości od 1120 metrów na wschodnim końcu do 1129 metrów na końcu zachodnim. Na Gubałówkę prowadzi kolej linowo-terenowa wybudowana w 1938 roku, a zmodernizowana w 2001 roku. Na szczyt można dostać się również czarnym szlakiem wzdłuż kolejki. Ma on długość około 1,6 km. Z samej góry roztacza się widok na Tatry i Podhale. To świetna baza wypadowa na wycieczki po górach. Szlak czerwony poprowadzi nas do Chochołowa, szlak czarny do Witowa, a także do Poronina przez szlak prowadzący do Zębu. Z Gubałówki prowadzi szlak Papieski na Butorowy Wierch o wysokości 1160 metrów. Tutaj można skorzystać z kolejki krzesełkowej i zjechać do Kościeliska. Ciekawą atrakcję stanowi zjeżdżalnia grawitacyjna – na specjalnych wózkach, rozpędzających się do 25 km/h, pokonujemy serpentynową trasę z widokiem na góry.

Kasprowy Wierch

Wierzchołek liczący sobie 1985 m n.p.m. położony jest w górnej grani Tatr, u zbiegu trzech dolin: Doliny Bystrej, Cichej i Suchej Wody Gąsienicowej. Na szczyt Kasprowego Wierchu można się dostać kolejką górską, którą wybudowano w latach 1935-36. Podróż kolejką trwa około 20 minut, po drodze będziemy mogli podziwiać Giewont. Turystów lubiących piesze wycieczki na sam szczyt poprowadzi wiele szlaków m.in.:

 • szlak zielony – początek w Kuźnicach, prowadzi wzdłuż nartostrady, mijamy stację kolejki w Myślenickich Turniach, dalej brzegiem Doliny Goryczkowej,
 • szlak żółty – schronisko na Hali Gąsienicowej – Dwoiśniak – Sucha Przełęcz –Kasprowy,
 • szlak czerwony – Kopa Kondracka – przełęcz pod Kopą – Kasprowy.

Nocleg z widokiem na Tatry to marzenie każdego turysty. Hotel Tatra znajduje się na wysokości ponad 1000 m n.p.m. i jest to najwyżej położony hotel w mieście. Do hotelu Tatra Zakopane kierujemy się w stronę Toporowej Cyrhli. Kasprowy Wierch to najdłuższa nartostrada w Polsce, ma 6000 m. Na samym szczycie znajduje się wysokogórskie obserwatorium meteorologiczne zbudowane w latach 1936-37. Jest ono najwyżej położonym budynkiem w naszym kraju.

góry w zakopanym

Dolina Pięciu Stawów Polskich

Położona w wysokich Tatrach, na wysokości powyżej 1665 m n.p.m., między Morskim Okiem a Kozim Wierchem. Kryje w sobie pięć stawów dających jej nazwę:

 • Wielki Staw – największy o głębokości 80 m, długości 998 m i szerokości 452 m. Jego całkowita powierzchnia to 34 ha, więc jest mniejszy od Morskiego Oka tylko o 0,8 ha.
 • Mały Staw – jest niewielki, jak sama nazwa wskazuje. Ma 2 m głębokości, 68 m długości i 34 m szerokości. Jego powierzchnia to 0,18 ha.
 • Przedni Staw – znajduje się najbliżej wschodniego krańca doliny, jego głębokość to 34,6 m, długość to 396 m, a szerokość 302 m. Powierzchnia stawu to 7,7 ha.
 • Czarny Staw – położony jest w środkowej części doliny. Jego głębokość wynosi 50 m, długość 618 m, szerokość 296 m, a całkowita powierzchnia to 12,7 ha.
 • Zadni Staw – głębokość to 31,6 m, długość 382 m, a szerokość 235 m. Powierzchnia wynosi 6,5 ha.

Głównym szlakiem prowadzącym do doliny jest zielony szlak z Wodogrzmotów Mickiewicza przez Dolinę Roztoki i Wielką Siklawę. W Dolinie Pięciu Stawów znajduje się schronisko im. Leopolda Świerza. To najwyżej położone schronisko w Polsce.

Giewont

Bardzo dobrze widoczny z wielu miejsc miasta. Inna jego nazwa to Śpiący Rycerz. Położony jest na wysokości 1895 m n.p.m. Ma charakterystyczny kształt i stojący na szczycie 15-metrowy krzyż wzniesiony w 1901 roku.

Morskie Oko

To największe jezioro w Tatrach, położone na wysokości 1395 m n.p.m. Nad Morskim Okiem w 1874 roku powstało pierwsze schronisko. Spacer nad jezioro to ponad 30 km od Zakopanego. Najlepiej rozpocząć wędrówkę z parkingu na polanie Palenicy Białczańskiej. Wzdłuż Morskiego Oka prowadzi czerwony szlak w górę nad Czarny Staw, a stamtąd prosto na Rysy.

Parkuj i Leć – znajdź miejsce parkingowe szybko i tanio

Parkuj i Leć - znajdź miejsce parkingowe szybko i tanio

Coraz więcej osób decyduje się na wycieczki zagraniczne, jednak jak się okazuje największym problemem nie jest znalezienie ciekawej oferty, ale miejsca parkingowego przy lotnisku. Na przeciw oczekiwaniom klientów wychodzi firma, dzięki której można znaleźć szybko i łatwo odpowiednie miejsce parkingowe, dodatkowo w bardzo niskiej cenie.

Parkuj i Leć – oferta

Znalezienie odpowiedniej oferty z Parkuj i Leć jest naprawdę łatwe. Wystarczy tylko wejść na stronę internetową parkujilec.pl. Następnie wybrać lotnisko, z którego się wylatuje pozostaje już tylko zaznaczyć termin. Oferta zostaje automatycznie przedstawiona. Po jej zaakceptowaniu pozostaje już tylko przejść do płatności. Wszystkie formalności można załatwić online, dzięki temu zyskuje się wiele czasu.

Parkuj i leć – bo rodzaj oferty ma znaczenie

Każdy klient może sam zadecydować o ofercie, która spełnia jego oczekiwania. Może zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie np. od nieprzewidzianych sytuacji czy warunków atmosferycznych. Jednak każda oferta gwarantuje solidne bezpieczeństwo, gdyż parkingi są strzeżone i monitorowane 24 godziny na dobę. Warto jeszcze zwrócić uwagę na niską cenę. Dostępne są liczne promocje dla stałych klientów.

Komfort i wygoda dla każdego klienta

Kolejną zaletą skorzystania z propozycji Parkuj i Leć jest fakt, że wszyscy klienci zostają odwiezieni z miejsca parkingowego do hali odlotów. Nie muszą dodatkowo ponosić żadnych kosztów. Wszystko wliczone jest w cenę. Zatem nie trzeba obawiać się już, że znalezienie miejsca parkingowego będzie problemem. Z Parkuj i Leć jest to naprawdę proste.

Parkuj i Leć oferuje zawsze bezpieczne płatności w systemie bezgotówkowym. Wszystkie połączenia są kodowane, zatem żadne dane nie dostaną się w niepowołane ręce. Zaraz po zaksięgowaniu wpłaty klient otrzymuje bilet, który wystarczy tylko wydrukować. To takie proste i zajmuje raptem kilka minut. Miejsca parkingowe można samodzielnie wybierać. Dostępne są zarówno miejsca zadaszone, jak i niezadaszone.

Jak szukać pracy poprzez ogłoszenia lokalne dam pracę?

Jak szukać pracy poprzez ogłoszenia lokalne dam pracę?

W dzisiejszych czasach ciężkim zadaniem dla pracodawcy jest znalezienie odpowiedniego pracownika. Bardzo często po kilku dniach współpracy okazuje się, że jednak popełniliśmy błąd i dana osoba nie spełnia postawionych oczekiwań. Żeby ustrzec się przed tym błędem następnym razem, warto dotrzeć do jak największej ilości osób i zwiększyć zasięg ogłoszenia.

Loty z Warszawy do Rzymu – kiedy najlepiej rezerwować bilet lotniczy i lecieć do Rzymu?

Loty z Warszawy do Rzymu - kiedy najlepiej rezerwować bilet lotniczy i lecieć do Rzymu?

Rzym to stolica i największe miasto Włoch, które co roku przyciąga rzeszę turystów. Warto wiedzieć, kiedy podróżować w tym kierunku, tak, aby nie przepłacić i spokojnie odpocząć z dala od masy urlopowiczów. Podpowiadamy, gdzie i kiedy szukać tanich biletów lotniczych z Warszawy do Rzymu.

Jak wybrać najlepszą pomoc drogową?

Jak wybrać najlepszą pomoc drogową

Na polskim rynku można zauważyć bardzo duże zainteresowanie usługami firm działających w branży motoryzacyjnej. Nic w tym dziwnego, ponieważ samochody różnego typu cieszą się dużą popularnością ze względu na możliwość szybkiego i sprawnego transportu osób oraz pasażerów na różnych dystansach. Wiadomo nie od dziś, że auta mogą ulec awarii lub stłuczce i w związku z tym obserwowany jest duży popyt na usługi o charakterze motoryzacyjnym, takie jak pomoc drogowa.

Okazuje się, że oferta pomocy drogowych dostępnych na polskim rynku jest niezwykle szeroka. Dzięki takim firmom można rozwiązać swoje problemy spowodowane przez stłuczki, awarie i inne nagłe, nieprzyjemne sytuacje drogowe. Znalezienie takich firm nie jest problemem, ale należy spędzić sporo czasu nad poszukiwaniem najlepszych usługodawców z tej branży.

Lokalne firmy to podstawa

Pod wyrażeniem „lokalne firmy” kryją się usługodawcy, którzy działają w pobliżu miejsca zamieszkania klienta oraz blisko jego zaufanych warsztatów samochodowych. Coraz więcej pomocy drogowych oprócz usług terenowych oferuje fachowe naprawy w swoich warsztatach. Powierzenie wszystkiego jednej firmie jest ciekawym pomysłem, ponieważ można zaoszczędzić w ten sposób sporo czasu i pieniędzy.

W przypadku pokonywania dalszych tras, warto poszukać najlepszych usługodawców obsługujących regiony leżące na danych trasach. Najlepiej znaleźć firmy oddalone od siebie o 100 kilometrów. W ten sposób będziemy gotowi na wezwanie pobliskiej pomocy w każdym punkcie wybranej przez nas trasy.

Bogata oferta najlepszych profesjonalistów

Poszukiwanie profesjonalistów spełniających rygorystyczne wymagania jest zadaniem wymagającym poświęcenia czasu. Warto zwracać uwagę na cenę, która obejmuje nie tylko realizację usług transportowych i naprawczych, ale również koszt dojazdu na miejsce zdarzenia (to dlatego warto szukać pobliskich dobrych firm). Istotna jest również zróżnicowana oferta. Bardzo wielu klientów uważa, że holowanie jest jedyną usługą oferowaną przez firmy zajmujące się pomocą drogową. Nic bardziej mylnego – jest to bardzo popularna forma pomocy, ale najlepsi fachowcy z tej branży są również w stanie dokonywać napraw w terenie, dowozić paliwo, wymieniać ogumienie oraz wykonywać bardzo wiele innych istotnych usług. Najlepsi profesjonaliści otwierają zatrzaśnięte auta, naprawiają zamki, uruchamiają pojazdy z wyładowanymi akumulatorami, itp.

Gdzie szukać pomocy?

Dobrym miejscem, w którym można poszukiwać fachowej pomocy drogowej jest Internet. W sieci działa wiele serwisów ogłoszeniowych z informacjami o ofertach takich firm. Godny polecenia jest również serwis pomocdrogowa.info. Strona ta to internetowa wyszukiwarka firm specjalizujących się w realizacji usług z zakresu pomocy drogowej. Dzięki niej można znaleźć wizytówki fachowców działających w różnych zakątkach Polski. Baza danych znajdująca się w tym serwisie jest bardzo obszerna, więc nikt nie powinien mieć problemów ze znalezieniem najlepszych usługodawców oferujących pomoc drogową w konkretnych miejscach w naszym kraju.

holownik w Warszawie

Ginekolog w Warszawie – na NFZ czy prywatnie? Jak wybrać dobrego ginekologa w Warszawie?

Znalezienie dobrego ginekologa to dla wielu kobiet wyzwanie. Wstydzą się zapytać znajomych, nie są pewne, gdzie powinny się udać – czy wybrać przychodnię, w której lekarz przyjmuje w ramach kontraktu z NFZ czy postawić na wizytę prywatną. Jeśli druga opcja, to na jakiego lekarza postawić w Warszawie? Podpowiadamy!

Nietuzinkowe miejsca, które odkryje dzięki Platformie Turystycznej Triploca.com

Triploca.com to olbrzymia encyklopedia turystyczna. Dzięki dostępnym narzędziom możesz uzyskać wiele informacji na temat miejsc Tobie nieznanych. Dotyczy to Polski, ale także rozmaitości ze świata.

Nietuzinkowe atrakcje

Dzięki naszej platformie znajdziesz nie tylko wycieczki czy usługi, ale nietypowe i nieszablonowe miejsca i rozwiązania. Widziałeś kiedyś poruszające się całe kolonie świetlików? Nie?! A są miejsca na ziemi, które oferują tak piękne widoki, jak kolonie świetlików. Oferty właśnie obserwacji takich zjawisk znajdziesz na naszej platformie. Oczywiście świetliki są tylko przykładem. Zawsze możesz wykonać sobie tatuaż bambusowy w Tajlandii, czy pojeździć konno po plaży, delektując się wieczorną porą przejażdżką i bryzą morską. Jeśli wybierasz się w konkretne miejsce i żądasz wręcz podobnych uniesień, jak opisane powyżej, to skorzystaj z naszej interaktywnej mapy i przeglądaj oferty z okolicy, która odwiedzisz. Do Twojej dyspozycji są także inne oferty z interesującego Cię regionu. Na pewno znajdziesz w wybranym czasie, w wybranym miejscu wycieczki kilkugodzinne, na których zwiedzisz miasto z przewodnikiem lub wycieczki całodniowe. Wszystko możesz dopasować do własnych potrzeb. Nawet jeśli jesteś koneserem mocnych wrażeń, to nie czekaj i sprawdź, czy w miejscu Twojego wypoczynku możesz nurkować lub skoczyć z samolotu. Triploca. com to platforma oferująca wszelkie usługi związane z turystyką.

Dostępne narzędzia dla Ciebie

Triploca.com dysponuje wieloma narzędziami, które informują Cię na temat dostępnych ofert, atrakcji, usług oraz umożliwiają całkowite zaplanowanie podróży. Do Twojej dyspozycji jest blog, na którym możesz znaleźć szeroko opisane oferty. Dostępna jest interaktywna mapa, która przeniesie Cię w wybrane miejsce i pokaże oferty z regionu czy czat ze sprzedającym, gdzie możesz zadać pytania bezpośrednio sprzedawcy omawiając szczegóły usługi. Zarejestruj się na naszej platformie i odkrywaj na nowo świat z Triploca.com

Dla lokalnych organizatorów turystyki

Triploca. com to platforma powstała z myślą o kupujących oraz sprzedających. Naszym atutem jest niska prowizja (od 1-3%)  i możliwość komunikacji pomiędzy sprzedającym a kupującym. Promujemy pojedyncze usługi. Jeśli oferujesz lokalne wycieczki np. spływ kajakowy, wypożyczasz samochody na godziny czy prowadzisz działalność związaną z turystyką, to masz okazję wypromować swoje oferty na terenie całej Europy. Nasz globalny zasięg sprawi, że wielu turystów dowie się o Twoim biznesie i chętnie skorzysta z Twoich usług podczas podróży w Twojej okolicy.

Praca dla spawacza w Warszawie – jakie firmy w Warszawie zatrudniają spawaczy?

Zawód spawacza to szansa na świetne zarobki i brak problemów ze znalezieniem pracy. W każdym mieście nie brakuje ofert dla osób, które mają praktyczne umiejętności mile widziane w przemyśle i w produkcji. Na tle kraju szczególnie wyróżnia się Warszawa, która poszukuje specjalistów z uprawnieniami do spawania. Jak znaleźć pracę jako spawacz i w których warszawskich firmach warto jej szukać?

Które wypożyczalnie aut w Warszawie znajdują się przy warszawskim metrze?

Większość przyjezdnych czy mieszkańców Warszawy szuka wypożyczalni aut blisko metra, których w stolicy na szczęście nie brakuje. Dzięki temu można szybko i łatwo wynająć samochód na określony czas. A które z firm działających w Warszawie posiada swoje siedziby w pobliżu metra?

Zamów lot śmigłowcem – Warszawa z air taxi od SkyPoland

Nowoczesne podróżowanie jest tożsame z zachowaniem wysokich standardów, w przypadku których nie ma miejsca na opóźnienia, niewygodę czy stres. Dla wymagających klientów ceniących swój komfort i czas SkyPoland proponujemy air taxi na terenie całej Warszawy. Ta doświadczona firma lotnicza z najlepszą na rynku flotą śmigłowców i wysoko wykwalifikowaną kadrą zabierze Cię do miejsca, które sobie wymarzyłeś lub obrałeś jako cel swojej podróży.

Komfortowy lot śmigłowcem – Warszawa spełnia światowe standardy

Każde zlecenie firmy świadczącej usługi air taxi posiada dla SkyPoland ogromne znaczenie i wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Profesjonalna kadra wie, że czas klienta i jego sprawy są najważniejszymi. Tworząc swoją usługę, kompleksowo skupiła w niej wszelkie możliwe oczekiwania oraz wymagania, jakie klienci kierują wobec lotów śmigłowcem.

Warszawa to jedna z najbardziej zatłoczonych stolic europejskich. Tradycyjne podróżowanie i przemieszczanie się po kolejnych dzielnicach bywa nie tylko uciążliwe, ale przede wszystkim czasochłonne. To sprawia, że nie każde spotkanie dochodzi do skutku, a wiele rozpoczyna się z dużym opóźnieniem. Chcąc efektywnie wykorzystać każdą minutę swojego czasu, racjonalniej będzie zrezygnować z samochodu lub tradycyjnych taksówek i wybrać lot śmigłowcem.

Zalety, które sam docenisz

Oczywiste jest, że poruszanie się po miejskich drogach staje się koszmarem, nie tylko podczas tzw. godzin szczytu. Dlatego, coraz chętniej i częściej, osoby pragnące uniknąć tych nieprzyjemności wybierają loty śmigłowcem. Warszawa jest aglomeracją, w której tego rodzaju usługi świadczone są na najwyższym poziomie. Co więcej, działająca na jej obszarze SkyPoland jest bezspornie liderem nie tylko w obrębie stolicy, ale również na obszarze całej Polski.

Pośród zalet, którymi wyróżniają się loty śmigłowcem do najistotniejszych należą:

 • wysoki komfort podróży;
 • szybkie dotarcie do wyznaczonego celu;
 • bezkonkurencyjne bezpieczeństwo;
 • przelot na najkrótszej z możliwych tras;
 • bezproblemowy start i lądowanie praktycznie w każdym miejscu;
 • odzyskanie kontroli nad czasem;
 • efektywność zarządzania czasem i punktualność;
 • możliwość poprawy wizerunku biznesowego swojej firmy;
 • dostępność usługi o różnych porach dnia i nocy.

Kto może skorzystać z air taxi SkyPoland?

Podniebne taksówki SkyPoland dostępne są dla każdego klienta, a więc lot śmigłowcem może zamówić zarówno osoba prywatna, jak i firma. Warto podkreślić, że wymienione wyżej cechy, to nie jedyne powody, dla których warto zamówić lot śmigłowcem. Warszawa jest bowiem miastem, które pozwala na zaaranżowanie w hollywoodzkim stylu prezentu dla ukochanej osoby. Podniebna podróż wybraną trasą może mieć charakter niezapomnianej randki, wyjątkowego upominku, niecodziennego podziękowania czy oryginalnego sposobu zwiedzania.

Chcąc się przekonać, jak pięknie jest podróżować ponad ulicami i budynkami, zamów lot śmigłowcem na https://skypoland.pl/lot-smiglowcem-warszawa i poznaj smak luksusu i komfortu.