Wczasy i wakacje w Kołobrzegu

O Kołobrzegu słyszał chyba każdy, kto choć od czasu do czasu lubi wędrować po polskich miastach. Miejscowość charakteryzują piękne widoki, korzystne położenie (bliskość morza) oraz mnóstwo atrakcji dla odwiedzających niezależnie od ich wieku. Miasto słynie nie tylko z tego, że znajduje się tu jeden z najbardziej znanych portów nadmorskich, ale także z wielu innych powodów.

Położenie Kołobrzegu

Osoby, które zdecydują się na nocleg w Kołobrzegu, mają możliwość spędzić całe wakacje nad morzem. Miejscowość mieści się w obszarze Pomorza Zachodniego, tuż nad Bałtykiem. Płynie przez nią rzeka Parsęta, dodająca krajobrazom malowniczości. Miasto jest duże i popularne nie tylko na terenie północnej Polski. Ma bogatą historię i przez lata nie tylko rozwijało kulturę, ale także stało się znanym ośrodkiem uzdrowiskowym i kąpielowym.

Walory Kołobrzegu

Wśród licznych walorów Kołobrzegu trzeba wymienić przede wszystkim dużą ilość zróżnicowanych atrakcji, z których skorzystać może każdy turysta. Biorąc pod uwagę zalety związane ze świeżym, morskim powietrzem, warto wspomnieć, że funkcjonuje tutaj znane uzdrowisko – ma to związek z występowaniem licznych źródeł solankowych i innych. Terapię mogą podjąć na przykład chorzy na reumatyzm czy różne schorzenia układu oddechowego. Miasto jest ważnym węzłem komunikacyjnym i stanowi istotny ośrodek edukacyjny i kulturalny na terenie zachodniej Polski.

Lokalne atrakcje Kołobrzegu

Wczasy czy wakacje w Kołobrzegu to okazja do zwiedzania oraz podziwiania nadmorskiej przyrody. Miłośnicy pieszych wędrówek poczują się jak w raju, mogąc na własne oczy zobaczyć liczne niewystępujące gdzie indziej gatunki. Wokół miejscowości rosną lasy, występują naturalne torfowiska, powstał nawet ekopark w celu ochrony dzikiej natury i pięknych krajobrazów. Będąc tutaj, warto się bliżej zainteresować fauną i florą, zwłaszcza że w Kołobrzegu i okolicach nie brakuje parków miejskich i terenów zielonych.

Jak przystało na miasto o tak długiej historii (miejscowość powstała już w VIII wieku), jego przeszłość jest dość bogata i „widać ją” na ulicach, wśród budynków, głównie w centrum Kołobrzegu.
Koniecznie trzeba też pospacerować po nadmorskiej części miasta. Znajduje się tam m.in. piękne molo o długości aż 220 metrów. W okolicy funkcjonuje również latarnia morska, obiekt raczej nowy, ale idealnie wpisujący się w estetykę wybrzeża. Latarnia działa i można obejrzeć ją od zewnątrz i od wewnątrz.

Liczne zabytki w Kołobrzegu noszą silne znamiona stylu gotyckiego. Wędrując wśród najstarszych budynków warto dłużej zatrzymać się chociażby przy tzw. Baszcie Lontowej lub monumentalnej bazylice. Nowsze obiekty, lub budynki, które były remontowane w czasach późniejszych, charakteryzują się cechami neogotyku. Kołobrzeg, podobnie jak Warszawa i wiele innych polskich miast, mocno ucierpiał podczas II Wojny Światowej. Zniszczenia zostały w miarę możliwości naprawione, ale nie wszystko wróciło do dawnej świetności.

W Kołobrzegu wciąż obserwuje się coś na kształt podziału miasta na dwie części, uzdrowiskową i miejską. Podział pochodzi z czasów przed wojną, obecnie oficjalnie nie istnieje, ale wciąż jest zauważalny.

Baza noclegowa Kołobrzegu

Możliwość przenocowania w Kołobrzegu najłatwiej sprawdzić z wyprzedzeniem, korzystając na przykład z serwisu Przymorzu.pl. Turyści mają do dyspozycji różnorodne obiekty z bazy noclegowej, dzięki czemu wybraną opcję mogą z łatwością dopasować do zasobności portfela. Nocować można i w hotelu o wysokim standardzie, ale też w pensjonatach, również położonych bardzo blisko morza, kwaterach prywatnych i domkach. Można wynająć pokoje w prywatnych mieszkaniach, głównie w sezonie letnim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here