broker

Pomoc osobie czy firmie, która nie jest zorientowana w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych, jest niezwykle cenna. Jest to bardzo duża wygoda poświęcić taką odpowiedzialność w ramach korzystnego wynegocjowanie oferty oraz doboru warunków dla specjalisty. Czy jednak taka praca pomimo swojej odpowiedzialności oraz elitarności potrafi być dobrze płatna? Od czego zależą zarobki osoby znajdującej się na takim stanowisku? Ile wynosi mediana zarobków brokera ubezpieczeniowego? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-broker-ubezpieczeniowy-sprawdz-zarobki-brokera/

Od czego zależą zarobki brokera ubezpieczeniowego?

To ile jesteś w stanie zarobić w miesiącu, zależy od wielu czynników. Ciężko jest wówczas wskazać konkretną kwotę, którą zarabia broker ubezpieczeniowy. Wpływ na to ma przede wszystkim miejsce, w którym jesteśmy zatrudnieni oraz teren, na którym poruszają się nasi klienci. Więcej jesteśmy w stanie zarobić w dużych miastach, niż w małych powiatowych miejscowościach. Większe miasta Posiadają również więcej potencjalnych klientów, nie tylko tych indywidualnych, ale również instytucji i firm. Duże grono odbiorców powoduje zróżnicowanie oraz zaopatrywanie w swoje usługi. Istotne jest również doświadczenie oraz też płace. Bardziej się rozwijamy, tym potrafimy zrobić sobie dobre kontakty, poznawać ludzi, a także mechanizmy, które rządzą światem ubezpieczenie.

Mediana zarobków brokera ubezpieczeniowego

W naszym kraju przeciętnie jako broker ubezpieczeniowy jesteśmy w stanie zarobić 6400 zł brutto. Jest to mediana, która uwzględnia wszystkie formy zatrudnienia oraz stanowiska w pracy. Wynika ona z faktu, że połowa wszystkich brokerów, zarabiają kwoty w przedziale 4810 zł – 7800 zł. Pozostała połowa dzieli się na dwie części. Pierwsza część – czyli 25% brokerów zarabia kwoty poniżej 4810 zł, a druga część jest szczęśliwca mi, którzy mogą się pochwalić zarobkami większymi niż 7800 zł. Jednak na początku nasza pensja będzie sporo mniejsza i nie od razu może dobić nawet do 4809 zł brutto. Z czasem jednak zyskujemy doświadczenie, a co za tym idzie pozycja na rynku i lepszą możliwość zarobku.

Zobacz też: http://www.pomaranczowe.pl/w-jaki-sposob-zostac-brokerem-ubezpieczeniowym/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here