Podkrakowskie Balice znane są ze swojego lotniska – Kraków Airport im. Jana Pawła II. Ten port codziennie obsługuje dziesiątki lotów do miast w Polsce i w krajach na różnych kontynentach. Jeśli również chcesz z niego skorzystać albo planujesz kogoś odwieźć lub odebrać z portu w Balicach, warto wcześniej poszukać parkingu. Gdzie zaparkować, aby nie przepłacać?

Parkingi przy lotniskach kojarzą nam się przede wszystkim z dość wysokimi cenami. Nie bez powodu – są często znacznie droższe niż parkowanie w centrum miasta. Nie musimy jednak wcale przepłacać – wystarczy wiedzieć, gdzie zostawić swoje auto. Jeśli również szukasz taniego parkingu, sprawdź z nami, na co warto zwrócić uwagę.

Parking krótkoterminowy – 10 minut za darmo

Przy lotnisku Balice działa strefa parkowania Kiss & Fly, która znana jest także w innych krajach. Pozwala na postój krótkoterminowy przez 10 minut bez żadnych dodatkowych opłat. Strefa znajduje się przy terminalu, dlatego idealnie sprawdza się wtedy, gdy chcemy kogoś odwieźć albo odebrać z lotniska.

Warto jednak pamiętać o tym, że za każde kolejne 10 minut rozpoczęte po darmowym okresie będziemy musieli zapłacić aż 10 złotych! Zatem parkowanie może kosztować nas aż 50 złotych za godzinę!

Parkowanie na dłużej – gdzie nie przepłacić?

Jeśli chcemy zostawić samochód przy lotnisku na dłużej, mamy kilka opcji. To parkingi należące do portu lotniczego, a także te zlokalizowane nieco dalej prywatne miejsca postojowe.

Lotnisko w Balicach obsługuje dwa rodzaje parkingów długoterminowych – to parking wielopoziomowy oraz parkingi terenowe. Ten pierwszy położony jest w sąsiedztwie terminalu pasażerskiego i za godzinę postoju zapłacimy na nim 10 złotych. Parkingi terenowe są położone nieco dalej – cena za godzinę to 9 złotych.

Jeśli interesuje nas tańszy postój przy lotnisku Balice parking prywatny będzie najlepszym rozwiązaniem. Parkingi tego rodzaju położone są w odległości około kilkuset metrów od terminala, ale możemy skorzystać z bezpłatnych transferów, więc nie musimy iść na lotnisko pieszo. Ceny rozpoczynają się już od 2 złotych za godzinę i od 6 złotych za jeden dzień, dlatego to najlepszy wybór dla oszczędnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here