Wybierając się w góry dobrze zaplanuj swoją podróż i zabierz wszystkie niezbędne rzeczy.

Każda podróż wymaga odpowiedniego przygotowania. Wybierając się w góry musisz przede wszystkim wykazać się rozwagą i kreatywnością. Im lepiej zaplanujesz swoją podróż i zabierzesz praktyczne rzeczy, tym Twoja podróż będzie bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Góry są wymagająca zarówno latem jak i zimą, dlatego bez względu na porę roku musisz zadbać o swoje wyposażenie.

Wybierz odpowiednie ubranie

Podstawą wyposażenia w podroży górskiej są buty. Powinny być bardzo wygodne i specjalnie przeznaczone do wspinaczek górskich. Jeśli chcesz by Twoje wędrówki były nade wszystko bezpieczne i komfortowe musisz zadbać o odpowiednie obuwie. Jeśli nie wiesz jakie buty powinieneś kupić- wybierz się do sklepu sportowego. Sprzedawcy z pewnością podpowiedzą Ci na co musisz zwrócić uwagę.

Wybierając się w góry nawet latem musisz zadbać o odpowiedni ubiór. Musisz pamiętać, że na szczytach gór nawet latem może pojawić się śnieg, a różnice temperatur zazwyczaj się bardzo odczuwalne. W twoim plecaku nie może zatem zabraknąć kurtki i to najlepiej przeciwdeszczowej.

Dobrze zaplanuj swoją wycieczkę

Dobry plan to podstawa! Przed wyjazdem zorientuj się jak będzie przebiegać Twoja wędrówka. Dowiedz się również jakie panują warunki atmosferyczne i jaki szlak będzie prowadzić na szczyty gór. Pamiętaj, aby przed wyjazdem wybrać już miejsce noclegu i dobrze zaplanować całą podróż. Oczywiście planuj wszystko z głową i bardzo realnie- musisz wiedzieć jaki budżet możesz przeznaczyć.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Wybierając się w góry nie możesz zapomnieć o apteczce, która powinna znaleźć się w plecaku każdego turysty. Tak naprawdę nigdy nie wiemy, kiedy będziemy potrzebować doraźnej pomocy. Musisz pamiętać przede wszystkim o zabraniu bandaży, plastrów, wody utlenionej. Wspinając się po górach możesz być szczególnie narażony na wszelkie otarcia bądź skaleczenia. Jeśli Twoja apteczka będzie dobrze wyposażona, nie zaskoczy Cię żadna sytuacja, a Ty będziesz mógł pomóc nawet innym turystom, których spotkasz na szlakach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here