Skoki spadochronowe są przeznaczone nie tylko dla osób po odpowiednich szkoleniach. Teraz każdy, kto ma ochotę na wyjątkową przygodę, może zrobić to bez żadnych trudności – wystarczy tylko wykupienie skoku tandemowego!

W tandemowych skokach spadochronowych biorą udział dwie osoby, a mianowicie pasażer oraz instruktor. Skoki tego rodzaju nazywane są także skokami zapoznawczymi, jako że pozwalają na zapoznanie się ze spadochroniarstwem i doznanie emocji towarzyszących dotychczas tylko przeszkolonym skoczkom spadochronowym. Do wzięcia udziału w skokach tandemowych nie potrzebujemy żadnych specjalnych szkoleń ani badań lekarskich – wystarczy, że wykonamy rezerwację on-line.

Jak skacze się w tandemie?

W skoku tandemowym biorą udział dwie osoby – pierwsza z nich to pilot tandemu, którym jest instruktor spadochroniarstwa posiadający wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, natomiast druga to pasażer. Pasażer z pilotem połączeni są uprzężą tandemową. Na plecach pilota znajduje się nowoczesny spadochron tandemowy, który został zaprojektowany tak, aby móc utrzymać dwie osoby. Dla najwyższego poziomu bezpieczeństwa stosuje się także spadochrony zapasowe oraz automaty spadochronowe.

Do wzięcia udziału w skoku spadochronowym w tandemie nie musimy mieć żadnego doświadczenia. Przed rozpoczęciem wydarzenia bierzemy tylko udział w krótkim przeszkoleniu prezentującym zasady bezpieczeństwa. Otrzymujemy również odpowiednie wyposażenie, w tym gogle oraz kombinezon.

Skoki tandemowe odbywają się z wysokości 3000 lub 4000 metrów nad poziomem ziemi. Wysokość wyskoku przekłada się na czas swobodnego spadania, który jest niewątpliwie jednym z najbardziej emocjonujących momentów, jakiego możemy doświadczyć. Swobodne spadanie to spadanie bez otwartej czaszy spadochronu i jest to jedna z niewielu okazji, gdy możemy poczuć spadanie z ogromną prędkością całkowicie bezpiecznie. Przy skoku z 3000 metrów czas swobodnego spadania to około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów to około 60 sekund.

Gdy tandem znajdzie się na wysokości około 1500 metrów nad ziemią, pilot otwiera spadochron. Wtedy przez kilka minut możemy już w bardziej luźnej atmosferze podziwiać okoliczne widoki. Lądowanie przy skoku spadochronowym w tandemie jest miękkie i nie niesie ze sobą ryzyka urazów.

Ile kosztuje skok tandemowy i gdzie możemy skoczyć?

Za skoki tandemowe wcale nie musimy płacić bardzo dużo. Ceny rozpoczynają się od 500 złotych w przypadku skoku z 3000 metrów, natomiast za ten z 4000 metrów zapłacimy około 700 złotych. Możemy również zdecydować się na wykupienie usługi filmowania i fotografowania naszego skoku – musimy wtedy zapłacić za nią około 200-300 złotych. Chociaż to dodatkowy koszt, to warto go ponieść, ponieważ uzyskamy wtedy wspaniałą pamiątkę.

Dzisiaj skoki spadochronowe organizowane są na terenie całej Polski. Na wyjątkowe emocje zaprasza skydive.pl, który ma swoją siedzibę na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here