Nie daj się naciągaczom. Czyli jak nie dać się oszukać na wakacjach

Wybierając się na wymarzone wakacje trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy, mianowicie o tym, że w miejscowościach turystycznych, bardzo często możemy spotkać naciągaczy, którzy w podstępny sposób mogę próbować zdobyć nasze zaufanie, aby następnie nas okraść. W tym artykule opisujemy kilka najpopularniejszych sposobów, które przypadły do gustu zawodowym naciągaczom.

Obcy troszczy się o twoje bezpieczeństwo!
Ze szczególną ostrożnością należy podchodzić do osób, które zbyt bardzo troszczą się o nasze bezpieczeństwo! Mianowicie, gdy przypadkowy przechodzień podchodzi do Ciebie i informuję Cię, że w okolicy grasuje grupka kieszonkowców i namawia Cię abyś czym prędzej sprawdził czy Twój portfel i inne wartościowe rzeczy znajdują się na swoim miejscu, powinieneś zachować szczególną ostrożność. W tym czasie obserwuje Cię i zapamiętuje gdzie dokładnie je trzymasz. A wszystko po to aby okraść Cię przy najbliższej okazji.

Taksówka zwiedzająca miasto
Taksówkarze z turystycznych miejscowości wiedzą jak zarobić na turystach. Jednym z najpopularniejszych sposobów na podwojenie swojego zarobku jest po prostu krążenie po mieście z nieświadomym turystą, aby licznik nabił jak najwięcej kilometrów. Dlatego zawsze warto zaopatrzyć się w lokalną kartę sim do telefonu i z pomocą aplikacji zorientować się jak powinna przebiegać trasa naszej podróży, kierowca taksówki widząc, że wiemy jaką trasą powinniśmy się poruszać z pewnością nie będzie próbował nas naciągać.

Fałszywe bilety na pociąg lub autobus
Częstym oszustwem jest także sprzedaż biletów na pociąg lub też autobus. W krajach takich jak Indie jest to proceder powtarzany od wielu lat. Osoba podszywająca się pod fałszywego kasjera może próbować sprzedać nam podrobione bilety, które często potrafią być dwa razy droższe od normalnego biletu, który możemy kupić w kasie biletowej. Dodatkowo z tytułu jazdy z fałszywym biletem mogą czekać nas nie małe nieprzyjemności dlatego w tej kwestii zalecamy szczególną ostrożność.

Sposobów, na oszustwa i naciąganie turystów jest o wiele więcej ale postaraliśmy nakreślić Ci te najbardziej popularne abyś mógł zapewnić bezpieczne podróżowanie sobie oraz swoim bliskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here