Loty z Warszawy do Rzymu - kiedy najlepiej rezerwować bilet lotniczy i lecieć do Rzymu?

Rzym to stolica i największe miasto Włoch, które co roku przyciąga rzeszę turystów. Warto wiedzieć, kiedy podróżować w tym kierunku, tak, aby nie przepłacić i spokojnie odpocząć z dala od masy urlopowiczów. Podpowiadamy, gdzie i kiedy szukać tanich biletów lotniczych z Warszawy do Rzymu.

Ile kosztuje lot z Warszawy do Rzymu?

Ceny biletów lotniczych na tej trasie zależą od wielu czynników, jednak najistotniejszym z nich jest data, kiedy zamierzamy wybrać się w podróż do Rzymu. W przybliżeniu przelot między tymi miastami kosztuje od 39 do 250 złotych. Jak widać rozbieżność jest bardzo duża, dlatego warto wiedzieć, kiedy rezerwować loty z Warszawy do Rzymu, w czym może nam pomóc np. www.esky.pl/tanie-loty/ci/waw/ci/rom/warszawa-rzym, czyli jedna z wielu wyszukiwarek tanich lotów.

Tanie loty z Warszawy do stolicy Włoch

Jeśli skorzystamy z obecnej powakacyjnej promocji Ryanaira, możemy kupić bilety lotnicze w tym kierunku nawet za 60 złotych w jedną stronę. Trzeba jednak pamiętać, że rabaty te obejmują jedynie podróże w okresie od sierpnia do grudnia 2018 roku. Można także skorzystać z lotów Wizz Air, który na tej trasie oferuje nieco mniej promocji. Jednak jeśli dobrze poszukamy, znajdziemy przelot z Warszawy do Rzymu już od 39 złotych! Niestety ta cena skierowana jest jedynie do osób należących do Wizz Discount Club.  

Swoją drogą członkostwo w klubie Wizz Air jest bardzo korzystną opcją dla osób, które latają samolotem przynajmniej 3 razy w roku. Jego koszt to 120 złotych na rok, a dzięki karcie zniżkowej możemy kupować bilety lotnicze nawet za 50% ceny podstawowej.

Kiedy rezerwować tanie bilety lotnicze do Rzymu?

Najlepsze ceny biletów lotniczych na wszystkich trasach zarezerwujemy w okresie od grudnia do końca stycznia, kiedy to niskobudżetowi przewoźnicy obniżają ceny prawie wszystkich przelotów. Bilety z Warszawy do Rzymu warto także kupować w powakacyjnych i jesiennych promocjach, czyli skorzystać z obecnych rabatów Ryanaira lub poczekać do listopada. Warto unikać rezerwacji w sezonie letnim (chyba, że zrobimy to odpowiednio wcześnie) oraz w weekendy, kiedy ceny biletów są znacznie wyższe. Tanie bilety do Rzymu kupimy na przykład na kwiecień lub maj. W stolicy Włoch jest już wtedy bardzo słonecznie, a do tego unikniemy wysokich kosztów podróży i tłumów turystów.

Ile trwa lot z Warszawy do Rzymu?

Bezpośredni lot na tej trasie trwa od 2 do 2,5 h, lecąc takimi liniami jak Ryanair czy Wizz Air. Możemy także wybrać opcję z przesiadką, oferowaną na przykład przez Lufthansę, która trwa 4 godziny (i najczęściej kosztuje o wiele więcej).

Rozkład lotów z Warszawy do Rzymu

Transport lotniczy z Warszawy do Rzymu jest bardzo przyjazny dla turystów. Na tej trasie możemy podróżować praktycznie codziennie o trzech porach. Około godziny 6.00 i 12.00 linią lotniczą Wizz Air oraz wieczorem, około 21.00, Ryanairem. Ten pierwszy ląduje na lotnisku Rzym-Fumicino, natomiast drugi przewoźnik w porcie Rzym-Ciampino.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here