Miesięcznik „Kurier Warszawski”

„Kurier Warszawski” jest najstarszym ilustrowanym miesięcznikiem, zajmującym się sprawami stolicy. Ukazuje się od 2006 roku, dzięki Pawłowi Ludwickiemu, który jest doświadczonym dziennikarzem i varsavianistą. Co może zaprezentować gazeta i gdzie ją znaleźć?

Dla kogo?

Czasopismo adresowane jest do każdego, kto interesuje się życiem Warszawy w szerokim znaczeniu tego słowa. Będzie więc odpowiednie dla wszystkich mieszkańców, zarówno tych, którzy przybyli niedawno, jak i zamieszkujących tam od wielu lat. Pierwsi będą mogli lepiej poznać swoje nowe miasto, starsi wrócą z rozrzewnieniem do historycznych opowieści lub skorzystają z najnowszych możliwości, jakie oferuje Warszawa, a których dawniej nie było. Każdy z nich może też poznać życie polityczne stolicy, które przecież bezpośrednio wpłynie na ich własne losy.

Historia

Miesięcznik, prowadzony przez varsavianistę, posiada szeroki dział poświęcony historii stolicy. Znaleźć można w nim zarówno artykuły na temat minionych wydarzeń, jak również opowieści o zabytkach architektonicznych czy godnych upamiętnienia osobach i miejscach. Dzięki bogatej wiedzy i pasji, jaką odznaczają się dziennikarze „Kuriera Warszawskiego”, w tym dziale znaleźć można prawdziwe perełki i informacje, które w żadnym innym miejscu nigdy się nie pojawiły.

Kultura

Kultura jest drugim, wyjątkowo bogatym działem „Kuriera Warszawskiego”. To właśnie w tym miesięczniku znajdują się relacje z najważniejszych wydarzeń, które mają miejsce w stolicy. Oprócz nich na łamach gazety często pojawiają się także artykuły o mniej znanych wydarzeniach. Przykładem mogą być w tym przypadku filmy, które wyświetlane są jedynie na ekranach kin studyjnych, ale swoje miejsce znajdują także w miesięczniku. Dla miłośników kultury mniej popularnej jest to z pewnością prawdziwa gratka.

Polityka

Polityczne życie stolicy to często życie całego kraju i społeczeństwa. Nie ma w tym nic dziwnego: przecież to właśnie tutaj podejmowane są najważniejsze decyzje, toczą się boje o prawa i obowiązki, a także rozgrywają – niestety – niechlubne sceny z życia elit władzy. Jednak nie tylko walne spotkania polityków, które mają wpływ na cały kraj, przyciągają uwagę dziennikarzy. W „Kurierze Warszawskim” znajdziecie także informacje o z pozoru błahych sprawach, albo takich, które dotyczą tylko życia w stolicy. Przykładem może być szeroko komentowany bój o Pałac Kultury i Nauki, który również zagościł na łamach miesięcznika.

Gdzie znaleźć miesięcznik?

„Kurier Warszawski” gazeta podlega dystrybucji przez sieci Ruch, Pol-perfect, Kolporter i Garmond Press. Pojawia się regularnie we wszystkich salonikach prasowych tych dystrybutorów, a oprócz tego gości w Empikach, niektórych księgarniach i antykwariatach. Znaleźć można go dzięki temu zarówno na terenie stolicy, jak i w otaczających ją gminach. Również wydania archiwalne są dostępne – wystarczy zajrzeć do antykwariatu Gryf.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here