One-click Shopping. Coraz częściej spotykana metoda płatności. Jak i gdzie można ją spotkać? To proste!

Wykupujesz abonament z płatnością cykliczną ? Kupujesz karnet na siłownię i chcą kodu CVV/CVC ? Opłacasz serwis internetowy?

Popularną metodą płatności internetowych staje się podawanie kodów CVV i CVC które są umieszczone na odwrocie karty. Dlaczego ? Odpowiedź jest prosta. Oto przykład: Wykupujesz karnet na siłownię, robisz to oczwywiście internetowo. Ku Twojemu zaskoczeniu nie robisz standardowej opłaty miesięcznej jak za rachunki, tylko podajesz dane z karty płatniczej lub kredytowej, a dana instytucja sama pobiera od Ciebie pieniądze.

Myślisz sobie „wow, jakie to wygodne, nie muszę o tym pamiętać”. Jednak ma to w sobie ukryty jakiś cel. Kupiłaś dostęp do serwisu z filmami, oglądasz je przez cały miesiąc, jednak w kolejnym miesiącu nie masz już czasu. Serwis z filmami o Tobie jednak pamięta i samodzielnie pobiera pieniądze z konta. Tym bardziej, że najczęściej zapominamy o tym, żeby umowę wycofać. Jeżeli opłaty robimy sami, to mamy świadomość tego, co się dzieje i wtedy zasady są proste – nie płacisz – nie oglądasz.

Automatycznie przez swoją głupotę możesz stracić rocznie nawet to kilkuset złotych, możesz korzystać z serwisu – nie korzystasz, możesz wycofać umowę i nie płacić – płacisz.

Wystarczy oczywiście wycofać umowę i takie opłaty nie będą miały miejsca, ale kto w dzisiejszych czasach ma na to czas?

pasazmamy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here