Warszawa kojarzy się najczęściej ze Starym Miastem, Pałacem Kultury i Nauki, Łazienkami Królewskimi czy Wilanowem. Tymczasem w stolicy kryje się wiele innych miejsc, które są warte odwiedzenia, ale najczęściej nie pojawiają się w przewodnikach turystycznych. Sprawdź, gdzie iść, by poznać inne oblicze Warszawy!

Zestawienie przygotowali specjaliści od podróżowania z Sun&Snow, firmy zrzeszającej apartamenty na wynajem krótkoterminowy.

Wypoczynek nad jeziorem w Warszawie

Mało kto wie, że wcale nie trzeba wyjeżdżać ze stolicy, by odpocząć nad jeziorem. Miłośnicy spędzania czasu nad wodą powinni odwiedzić okolice Jeziora Balaton w dzielnicy Praga-Południe. Można tu nawet wynająć rowery wodne i łowić ryby. Wokół zbiornika wodnego rozciąga się zadbany park, w którym latem wiele osób opala się. Na terenie parku znajduje się również boisko do siatkówki plażowej, kawiarnia, plac zabaw oraz… rzeźba Kota Niezależnego Cyryla, symbolizująca troskę o zwierzęta.

Miłośnikom kąpieli spodoba się natomiast Jeziorko Czerniakowskie leżące w dzielnicy Mokotów. To największy naturalny zbiornik wodny w stolicy. Jego okolice – ze względu na bogactwo fauny i flory – zostały objęte ochroną. Od strony ul. Jeziornej znajduje się natomiast plaża, z której można w pełni korzystać.

Park Szczęśliwicki i okolice

Park Szczęśliwicki stanowi serce dzielnicy Ochota. Dawniej na jego terenie wydobywano glinę, a po wojnie – zwożono tu śmieci i gruz. Na szczęście w latach 60. XX w. podjęto decyzję o rekultywacji tego miejsca, dzięki czemu dziś Park Szczęśliwicki stanowi jeden z ulubionych terenów rekreacyjnych warszawiaków (i nie tylko).

W parku znajduje się malownicze jezioro (tzw. Glinianki Szczęśliwickie) – jego wody nie nadają się jednak do kąpieli. Tych zażywać można w odkrytym basenie należącym do Ośrodka Sportu i Rekreacji Ochota. Coś dla siebie znajdą tu także… narciarze. Na terenie parku mieści się bowiem Górka Szczęśliwicka – na jej północnym stoku funkcjonuje całoroczny wyciąg narciarski. W okresie letnim działa tu również kolejka grawitacyjna – prawdziwa gratka dla miłośników mocnych wrażeń.

W Parku Szczęśliwickim odbywają się także liczne imprezy kulturalne i sportowe. Można tu również znaleźć kilka lokali gastronomicznych.

Praska Ferajna, czyli wizyta na Ząbkowskiej

Jeszcze kilka lat temu Praga Północ była uważana za najbardziej niebezpieczną dzielnicę Warszawy. Dziś to jedno z centrów kulturalnych stolicy, szansa na poznanie oblicza dawnej, autentycznej Warszawy. Sercem Pragi Północ bez wątpienia stała się ul. Ząbkowska, zlokalizowana w sąsiedztwie Dworca Wileńskiego. Latem – w ramach festiwalu Otwarta Ząbkowska – zmienia się w tętniący życiem deptak. Można tu spotkać ulicznych grajków, prezentujących międzywojenne utwory, wziąć udział w warsztatach plastycznych i kulinarnych czy kupić unikalne płyty winylowe. Na co dzień na ul. Ząbkowskiej działa wiele nietuzinkowych lokali, takich jak W Oparach Absurdu czy Łysy Pingwin. Warto również zajrzeć na chwilę na podwórka kamienic – znajdują się w nich bowiem niezwykłe kapliczki, pamietające czasy II wojny światowej.

Na ul. Ząbkowskiej mieści się także Koneser – dawna wytwórnia wódek, obecnie… siedziba Kampusu Google.

To na pewno nie koniec niezwykłych miejsc w Warszawie. W każdej dzielnicy można bowiem odkryć prawdziwe perełki.

Sprawdź również apartamenty w Warszawie>>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here