Atrakcyjne ceny wyjazdów zagranicznych- Last Minute czy First Minute?

Każdy z nas planując wyjazd za granicę liczy na zakup wycieczki w atrakcyjnej cenie. Nic dziwnego, bowiem każdy chciałby znaleźć prawdziwą okazję cenową. Organizatorzy wycieczek prześcigają się w przygotowywaniu ofert dla turystów nawet z kilkumiesięcznym bądź rocznym wyprzedzeniem. Jak szukać prawdziwych okazji i zaoszczędzić na wyjeździe?

Wcześniejsze rezerwacje, czyli First Minute

Coraz bardziej popularne staje się rezerwowanie miejsc na wycieczkach zagranicznych z dużym wyprzedzeniem. Organizatorzy zachęcają do kupna wycieczek już zimą, czyli z wyprzedzeniem kilku miesięcy. Takie akcje promocyjne nazywane są First Minute. Czy kupno wycieczek w przedsprzedaży jest opłacalne? Oczywiście, że tak! Zazwyczaj ceny wycieczek są o wiele tańsze, a organizatorzy zachęcają klientów dodatkowymi bonusami, rabatami bądź gwarancją niezmienności ceny. Takie rozwiązanie ma oczywiście swoje plusy i minusy- decydując się na zakup wycieczki zimą musimy dokładnie wiedzieć i zaplanować swój urlop z dużym wyprzedzeniem, a jak wiadomo życie potrafi płatać różne figle.

Popularne i tradycyjne Last Minute

Większość klientów decyduje się na zakup wymarzonej wycieczki za granicę tuż przed samym wyjazdem. To bardzo popularne rozwiązanie jednak różni się nieco od tradycyjnych założeń promocyjnych. Niegdyś w promocji Last Minute wycieczki zagraniczne można było kupić w niezwykłych okazjach cenowych. Zazwyczaj za przysłowiowe parę groszy można było lecieć do ciepłych krajów. Z roku na rok można zaobserwować tendencję, gdzie biura podróży oferują swoim klientom niewielką zniżkę. Czekanie na ostatnią chwilę, czy to dobry pomysł? I tak i nie. Wybierając taką opcję trzeba mieć świadomość, że możemy nie doczekać się wymarzonego urlopu. Wolne miejsca bardzo szybko znikają, ponieważ wielu klientów korzysta z takiego rozwiązania. Z pewnością zaletą jest to, że można liczyć na okazje cenowe, bo i takie się zdarzają. Wystarczy odrobina szczęścia i umiejętnego wyszukiwania ofert. Last Minute szczególnie sprawdza się przy wylotach dwuosobowych, ponieważ z większą ilością miejsc w samolocie może być już problem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here