Jak ruch i dobre jedzenie wpływają na nasz organizm?

Otyłość to problem, którego nie powinniśmy lekceważyć. Ostatnie badania dobitnie pokazują, że w naszych codziennych nawykach potrzebna jest zmiana. Wystarczy kilka kroków, by odmienić swoje życie. Jak to zrobić?

Czy Polacy mają problem z otyłością?

Niestety mają i to duży. W tym aspekcie jesteśmy piątym krajem na świecie. Z otyłością zmaga się 64% mężczyzn i 49% kobiet. Wśród dzieci wcale nie jest lepiej. Według badań są one jednymi z najszybciej tyjących w Europie. Otyłość dotyczy bowiem 22% osób w wieku szkolnym. Dane te biją na alarm i pokazują, że nie możemy zlekceważyć tego problemu, który wynika z naszego stylu życia. Mało śpimy, jemy w pośpiechu, nie dbamy o ich jakość i wartościowość. To wszystko sprawia, że zwiększamy ilość tkanki tłuszczowej w organizmie i tym samym narażamy się na takie choroby jak cukrzycę, miażdżycę, czy zawał serca. Dlatego warto zwolnić i zadbać o swoje zdrowie. Jak to zrobić?

Dobre jedzenie to pierwszy krok

Walkę z otyłością warto zacząć od nawyków żywieniowych. Wyłączmy z naszej diety wszelkiego rodzaju półprodukty czy fast foody i zastąpmy je pełnowartościowymi produktami. Owoce, zboża, warzywa, ryby, czy nabiał powinny znajdować się w każdej diecie. Regularne spożywanie pokarmów ustabilizuje pracę naszego organizmu, dzięki czemu nasz metabolizm przyspieszy. Poza tym warto także ograniczyć wszelkiego rodzaju słodkości w postaci dostarczycieli pustych kalorii. Jeśli mamy ochotę na ciasto, to przyrządźmy je sami. W sieci nie brakuje przepisów, które są oznaczone jako „fit”. Ciekawym pomysłem może być także włączenie do diety posiłków z innych regionów świata. Dobre jedzenie na pewno znajdziemy w kuchni japońskiej, która słynie z pełnowartościowych posiłków. Obecność ryb, warzyw, ryżu i owoców morza świadczy o tym najlepiej. Nic więc dziwnego, że Polacy tak chętnie udają się do japońskich restauracji. Jedną z nich znajdziesz w tym miejscu https://nabe.pl/pl/. Potrawy tej kuchni polecane są w diecie niskotłuszczowej, więc regularne wyjścia na obiad mogą nam wyjść na dobre.

Ruch także jest istotny

Dobre jedzenie to jednak nie wszystko. Warto do naszej codziennej rutyny dołączyć także regularną aktywność fizyczną. Wystarczy chociaż pół godziny dziennie by nasz organizm zaczął lepiej funkcjonować. Ruch poprawia ukrwienie, co wpływa na pracę narządów. Szczególnie powinny pamiętać o tym osoby, które wykonują pracę siedząca. Łącząc dobre jedzenie z aktywnością fizyczną jesteśmy w stanie odmienić swoje życie i wykrzesać z siebie o wiele więcej energii niezbędnej do życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here