Kupujemy bilety promowe do Szwecji. Co warto wiedzieć?

Podróż do Szwecji można zaplanować na kilka sposobów. Do kraju trzech koron dotrzemy zarówno drogą lądową, morską, jak i powietrzną. Co warto wiedzieć o każdym z rozwiązań?

Ile czasu trwa podróż samolotem i samochodem?

Ze Szwecją sąsiadujemy przez Morze Bałtyckie. To sprawia, że podróż samochodem może zająć ponad dwadzieścia godzin. Jadąc z Polski musielibyśmy przejechać przez Niemcy i Danię. Morze pokonamy mostem Oresund, który skieruje nas w stronę Malmo. Nie jest więc to chętnie wybierane rozwiązanie. Chyba, że chcemy urządzić sobie zwiedzanie każdego z państw zlokalizowanych na naszej trasie. W pozostałych wypadkach znacznie chętniej wybieramy połączenia lotnicze. Z Polski bez problemu dotrzemy w ten sposób do  takich miast jak Malmo, Sztokholm, Goteborg, czy Nykoping. Czas lotu jest zależny od miejsca startu i lądowania. Zazwyczaj wynosi od dwóch do czterech godzin. W przypadku połączeń lotniczych warto zarezerwować bilet wcześniej. W ten sposób możemy liczyć na zniżkę. Cena jednego przelotu wyniesie wówczas około siedemdziesięciu złotych. Lądując w Szwecji nie musimy martwić się o transport między miastami. Lotniska są bowiem skomunikowane z autobusami, dzięki czemu całkowity czas podróży ulega skróceniu.

Czy bilety promowe do Szwecji można kupić w Polsce?

Oprócz wspomnianych wcześniej rozwiązań, istnieje jeszcze jedno, która pozwala nam dotrzeć do Szwecji w stosunkowo krótkim czasie. Mamy tu na myśli podróż promem. Trwa ona około dwunastu godzin, ale pozwala nam zabrać ze sobą samochód. Promy w Polsce kursują na następujących trasach: Świnoujście – Trelleborg, Świnoujście – Nystad, Gdańsk – Nynashamn oraz Gdynia – Karlskrona. Porty, tak jak lotniska, są dobrze skomunikowane ze szwedzkimi miastami. Bilety promowe do Szwecji możesz kupić bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wejdziesz np. tutaj https://www.mastertravel.pl/bilety_promowe,szwecja.html. W takich firmach pracują specjaliści, którzy pomogą ci wybrać najbardziej opłacalne dla ciebie rozwiązanie. Bilety promowe do Szwecji sprzedawane są bez dodatkowych opłat. Dzięki temu ich cena jest bardzo konkurencyjna. Kupując bilety warto też zwrócić uwagę na regulamin przewozu. W ten sposób unikniemy błędów, które mogą nas trochę kosztować. Dotyczy to chociażby rezerwacji kabiny, która nie jest obowiązkowa u każdego armatora. Taka sytuacja ma miejsce chociażby na trasie Gdynia-Karlskrona. Kupując bilety promowe do Szwecji na rejs nocny, jesteśmy zobowiązani do natychmiastowej rezerwacji kabiny. Jeśli więc nie jesteśmy czegoś pewni, warto zapytać o to specjalistów z firmy, u której rezerwujemy podróż promem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here