Na co zwrócić uwagę przy wyborze walizki?

Czas wyjazdu na urlop

Wakacje wciąż trwają, a więc pakowanie jest tematem na topie. Pakowanie wcale nie musi się kojarzyć z upychaniem wszystkiego na siłę. Nie musimy także za każdym razem doprowadzać do pęknięcia zamka. Pakowanie naprawdę może być istną przyjemnością. Wystarczy dokonać wyboru odpowiedniej walizki. Obecnie walizki dostępne na rynku są naprawdę świetnej jakości. Do tego są trwałe i lekkie. Walizki także występują w ciekawych wersjach kolorystycznych, a więc możemy wybrać taką, która pasuje do naszego stylu czy też charakteru.

Przede wszystkim materiał i waga

Najważniejsze w walizkach jest to, aby były one trwałe oraz chronione odpowiednio przed zniszczeniem. Przy zakupie musimy zwrócić zatem uwagę na sam materiał. Walizki, które są wykonane z polipropylenu czy też poliwęglanu są bardzo elastyczne oraz lekkie. W przypadku upadku nie musimy się obawiać o wgniecenia. Walizki, które są wykonane z ABS są z kolei sztywniejsze. W związku z tym lepiej zabezpieczą nasz bagaż. Ich minusem jest jednak możliwość uszkodzeń pod naciskiem. Nie są także elastyczne. Chyba każdy zgodzi się z tym, że walizka lekka daje nam większy komfort. W razie potrzeby do niej możemy spakować więcej rzeczy. Do tego sam bagaż jest lżejszy. Na pewno doceni to nasz kręgosłup. Waga jest także niezmiernie ważna przy podróżach samolotem, gdzie musimy dostosować się do pewnych ograniczeń.

Kółka oraz zamek

Wyłamanie się kółek w walizce to istna tragedia. Jest to naprawdę spory kłopot. Szczególnie gdy walizka swoje waży. Warto zwrócić zatem uwagę na samą jakość wykonania kółek. Upewnijmy się czy są zrobione z plastiku czy też z kauczuku. Najlepiej jeśli się będą obracały o 360 stopni. Znacznie nam to ułatwi manewrowanie naszą walizką. Zamek to kolejna kwestia, na którą musimy zwrócić naszą uwagę. Jeśli zamek się popsuje podczas podróży, to pozostaje nam jedynie zabezpieczająca folia. Jednak nie wygląda to zbyt dobrze. Co więcej mamy wątpliwość co do tego zabezpieczenia. Osoby z nami podróżujące mogą bez problemu dowiedzieć się co w walizce naszej się znajduje. Najlepiej wybrać zamek, który wykonany jest z metalu. Nie powinien się on nigdzie zacinać. Wiele osób decyduje się na zamknięcie szyfrowe. Mamy wówczas jeszcze większe zabezpieczenie. Walizka w taki zamek wyposażona na pewno będzie lepszym wyborem. Nigdy przecież nie wiadomo co będziemy w swojej walizce przewozić i zamek szyfrowy może się okazać naprawdę potrzebny. Wybierajmy dobrej jakości walizki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here