jaką maskę dziecięcą wybrać?

Maski są świetnym dodatkiem, który zapewnia wiele radości, zabawy oraz pozwala dziecku wcielić w wybraną, wymarzoną postać. Maski większości z nas kojarzą się z dziecięcymi balami karnawałowymi, ja k i z tymi, które odbywają się w Wenecji. Tak naprawdę mnogość i dostępność masek w dzisiejszych czasach sprawia, że mogą być one wykorzystane na wiele różnych okazji.

Na jakie okazje przydaje się maska?

Przyjęło się, że na maski, w większości przypadków mówimy karnawałowe. Pewnie dlatego, że to właśnie okres karnawału kojarzy nam się z balami tematycznymi, podczas których można się przebierać.

Obecnie nie jest to jedyna okazja, aby ubrać maskę. Teraz jest to dodatek, który sprawdzi się na wielu imprezach tematycznych, czy to z okazji Halloween, czy jako dodatek do kostiumu, wykorzystywanego podczas przedstawienia szkolnego. Różnorodność masek wciąć rośnie, stają się coraz bardziej kreatywne i niezwykłe.

maski karnawałowe dla dzieci

Maski dla dzieci, w jakich rodzajach występują?

Maski możemy podzielić, ze względu na ich wielkość, a dokładnie na obszar, który zakrywają. Kolejnym kryterium jest materiał, z którego wykonane są maski. W przypadku podziału ze względu na wielkość maski, wyróżniamy:

Maska na oczy, charakteryzują się tym, że zakrywają wyłącznie okolice oczu. Nazywane są maskami weneckimi. Są bardzo efektowne, zazwyczaj przepięknie zdobione. Kolejną odmianą takich masek, są maski nawiązujące do postaci z bajek lub filmów.

Maska na twarz, jest większa niż maska na oczy. Zakładana jest na głowę, za pomocą elastycznej gumki. Pozostawia tylko otwory na oczy oraz usta. Maski tego rodzaju występują w wersji trójwymiarowej lub płaskiej.

Maska na głowę, charakteryzują się swoją elastycznością. Wykonane są z lateksu. Ukrywają całą głowę, dodatkowo są trójwymiarowe. Znakomicie sprawdzają się jako uzupełnienie całego kostiumu.

Z jakiego materiału maskę wybrać?

Do produkcji masek najczęściej wykorzystywane są takiej materiały, jak: lateks, filc i papier. Od materiału zależy wielkość maski i jej zastosowanie. Maski na twarz oraz oczy, zazwyczaj wykonane są z papieru. Z kolei maski na całą głowę, muszą być elastyczne, dlatego wykonane są z lateksu. Ten materiał umożliwia nadanie wypukłych rysów twarzy oraz włosów.

Maski dziecięce mogą być również wykonane także z filcu, taki rodzaj materiału jest bardzo przyjemny w dotyku i komfortowy dla dziecka.

Przeczytaj też: http://ideainteractive.pl/kartki-okolicznosciowe-dla-dzieci-lepiej-kupic-gotowe-czy-wykonac-recznie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here