Radca prawny w Trójmieście

0
1989

Zawód radcy prawnego niesie ze sobą misję pomocy w postaci fachowego doradztwa. Do jego obowiązków należy na przykład reprezentowanie klienta przed sądem, przygotowywanie stosownych dokumentów oraz umów.

Radca Prawny Natalia Zielmachowicz może zajmować się obsługą prawną przedsiębiorców, czy też urzędów skarbowych. Zgłaszają się do niego też osoby fizyczne, które potrzebują fachowej konsultacji w związku z rozwiązywanie życiowych problemów. Najczęściej potrzebują one wsparcia w przypadku spraw o przyznanie odszkodowania z tytułu uszczerbku na zdrowiu, potrzebują zaczerpnąć konsultacji w związku z rozwodem, sprawami spadkowymi. W przypadku współpracy z przedsiębiorcami, radcaprawny-trojmiasto.pl przygotowuje opinie prawne, sporządza regulaminy pracownicze, reprezentuje swoich klientów przed organami instytucji podatkowych.

Porady prawne Gdynia radca prawny świadczyć może w kancelariach, działach prawnych największych firmach. Jako forma zatrudnienia, w tej branży preferowane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę lub też na podstawie umowy cywilnoprawnej.

Zawód radcy prawnego niesie ze sobą ogromną odpowiedzialność. Jest to zawód zaufania publicznego. Oznacza to, że przedstawiciele tej branży zobowiązani są do zachowania tajemnicy zawodowej. Wszystko, czego radca dowiedział się w czasie współpracy z klientem, ma obowiązek zatrzymać wyłącznie dla siebie. Ujawnienie poufnych informacji grozi postępowaniem dyscyplinarnym kończącym się naganą lub w skrajnych wypadkach pozbawieniem prawa do wykonywania zawodu. Każdy radca podczas świadczenia swoich usług objęty jest ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej.

Do pracy w charakterze radcy prawnego przygotowują studia prawnicze. One prowadzą do rozpoczęcia aplikacji radcowskiej.Nabór w formie egzaminu wstępnego ma miejsce raz w roku. Aby uzyskać prawo do wykonywania zawodu konieczne jest zdanie egzaminu radcowskiego. Tytuł radcowski uzyskać mogą jedynie osoby posiadające pełne prawa publiczne, oraz posiadające pełne zdolności do czynności prawnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here