Wybierasz się do Warszawy? Zobacz co warto co warto zwiedzić

Wybierając się na wycieczkę do Warszawy- stolicy Polski warto mieć pewien plan i gotową mapę miejsc wartych odwiedzenia. W dzisiejszym artykule zebraliśmy wszystkie miejsca, które koniecznie muszą znaleźć się na Twojej trasie wycieczkowej.

Łazienki Królewskie

To jedno z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych miejsc, które przyciągają co roku ogromną ilość turystów. Nic dziwnego, bowiem Łazienki Królewskie są jednym z najpiękniejszych zespołów pałacowo-kulturowych w całej Europie. Założycielem Zespołu był Stanisław August Poniatowski. Co warto zobaczyć? Przede wszystkim pomnik Fryderyka Chopina, u którego stóp odbywają się koncerty chopinowskie.

Pałac Kultury i Nauki

To miejsce rozpoznawane przez turystów z całej Europy. Pałac został wniesiony już w 1955 roku i jest obecnie najwyższym budynkiem w Polsce, a jego wysokość wraz z iglicą wynosi 234 metry. Jako budynek kulturowy został wpisany na listę zabytków Warszawy. Można w nim znaleźć między innymi sale kinowe, muzea a także teatr. Dla turystów zarówno Polskich jak i Zagranicznych to bardzo ciekawa atrakcja, a wjazd windą na szczyt Pałacu przynosi wiele wrażeń.

Stare Miasto

Klimat Starego Miasta Warszawa zawdzięcza dzięki licznym uliczkom i kawiarenkom. To idealne miejsce na spacery i spędzanie czasu na świeżym powietrzu pomiędzy klimatycznymi budynkami. W 1980 roku miejsce to zostało wpisane na listę UNESCO.

Nowe Miasto

W tym miejscu jednym z miejsc, które warto odwiedzić jest muzeum wybitnej Polskiej osobowości- Mari Skłodowskiej- Curie. W kamienicy, w której przyszła na świat obecnie znajduje się muzeum, które odwiedzane jest przez turystów. Co warto jeszcze zobaczyć? Z pewnością Park Fontann, który jest niezwykle efektownym show. W każdy weekend w Parku odbywa się pokaz świetlnych fontann w rytm muzyki.

Wilanów

Powrót do czasów panowania króla Jana III Sobieskiego, a później Augusta II możliwy jest dzięki odwiedzeniu Pałacu w Wilanowie. To urokliwy budynek utrzymany w barokowym stylu wraz z ogrodem i pięknym parkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here