Wypożyczalnia samochodów w Warszawie: ceny wynajmu, jakie formalności, warunki, promocje?

W Warszawie dostępnych jest wiele wypożyczalni samochodów, których siedziby zlokalizowane są w najważniejszych punktach – przy lotniskach, dworcach, w centrum miasta. A jakie formalności należy spełnić, aby móc wynająć auto i ile będzie to kosztować?

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Warszawie?

Większość wypożyczalni samochodów oferuje zarówno najem krótko-, jak i długoterminowy. W drugim przypadku ceny za dobę zwykle są korzystniejsze, podlegają też negocjacjom, dlatego nie trzeba kierować się sztywnymi cennikami. A jak to wygląda w przypadku zdecydowanie bardziej popularnego najmu krótkoterminowego?

Ceny zależą przede wszystkim od rodzaju wybranego auta. Tu trzeba wspomnieć, że są to najczęściej pojazdy roczne, dwu- lub trzyletnie, jednak ich standard może być różny. I tak za najtańszego hatchbacka zapłacisz już od 59 zł za dobę. Im wyższa klasa pojazdu (segment, z którego pochodzi), tym ceny rosną. Przykładowo, wypożyczenie luksusowej limuzyny z pełnym wyposażeniem może kosztować 239 zł za dobę. A czy dostępne są obniżki? Zdecydowanie tak, trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać.

Wypożyczalnia samochodów w Warszawie, w której warto sprawdzić ceny, promocje to wypozyczalnia-aut24.pl. Tam można negocjować koszt wynajmu pojazdu nawet w przypadku, gdy jest on wypożyczany na kilka dni. Rabaty, które można uzyskać, wynoszą do 45%. Co istotne, tam również obowiązuje promocja, dzięki której nie jest określany limit kilometrów.

Jak wynająć auto?

A jak wynająć samochód? Można osobiście udać się do siedziby wypożyczalni i zarezerwować go na miejscu, jak również zrobić to telefonicznie lub przez internet. Szczególnie ta ostatnia opcja jest najkorzystniejsza dla podróżujących.

Trzeba tylko pamiętać, aby w formularzu rezerwacyjnym określić termin wynajmu, miejsce, z którego chcesz odebrać auto oraz jakiej ma być klasy. Większość wypożyczalni umożliwia podstawienie pojazdu we wskazane przez Ciebie miejsce, choć może wiązać się to z dodatkową opłatą – warto o to wcześniej dopytać.

Regulaminy wypożyczalni samochodów

Ogólne warunki dotyczące wynajmu aut są w większości wypożyczalni takie same. Przede wszystkim musisz mieć ukończone 19 lat oraz posiadać prawo jazdy co najmniej od roku. Konieczne jest też przedstawienie dowodu osobistego lub paszportu.

Przed odbiorem auta wymagane jest opłacenie kaucji, której wysokość zależy od marki i modelu pojazdu. Jeśli zostanie on oddany nieuszkodzony, pieniądze te będą zwrócone. Sposoby płatności za kaucję to gotówka, przelew na konto lub zablokowanie środków na koncie karty kredytowej.

Samochody wydawane są w pełni zatankowane, jednak paliwo nie wlicza się w koszt wynajmu. Oznacza to, że przed zwrotem trzeba uzupełnić zbiornik paliwa. Pojazdy zawsze posiadają ubezpieczenie OC, często polisa AC oraz Assistance wliczana jest w koszty. Ponadto należy pamiętać o tym, że nawet w przypadku stłuczki niewynikającej z Twojej winy, musisz wezwać policję.

Konieczne jest też zgłoszenie wcześniej zamiaru wyjazdu samochodem za granicę. Wtedy podaję się kraj, do którego wyjeżdżasz oraz wszystkie państwa, których granice będziesz przekraczać po drodze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here