niemcy
fot. pexels.com

Niemcy to kraj pełen zabytków, muzeów i cudownej architektury. Dowiedz się, co warto zobaczyć w tym miejscu, jakie miejsca zwiedzić i które zabytki sfotografować na pamiątkę!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/muzea-w-berlinie-sprawdzone-klasyki-wsrod-hipsterskiej-nowoczesnosci/ 

Zabytki w Niemczech

  • Jezioro Bodeńskie to zdecydowanie wyjątkowe miejsce na mapie Niemiec. Przede wszystkim dlatego, że zostało wpisane na listę UNESCO, a to już o czymś świadczy. Jezioro Bodeńskie jest niezwykłym połączeniem natury i zabytków, które są umieszczone blisko siebie. Tworzy to niesamowity obraz na jeziorze. Na tym Jeziorze Bodeńskim znajdują się trzy wyspy (Mainau, Reichenau i Lindau), które można odwiedzić wykupując rejs statkiem.
  • ZOO – niby nic takiego, bo jest ono w wielu miejscach w samej Polsce. Ten kto odwiedza różne ZOO wie, że nie są one sobie równe i warto odwiedzać je w różnych miejscach nie tylko na mapie Polski, ale na całym świecie. Z tego względu, jeśli odwiedzasz Niemcy, koniecznie zajrzyj do Berlina do najstarszego w tym kraju ZOO, w którym jest ponad 14 tysięcy zwierząt.
  • Europa – Park, czyli park rozrywki. To atrakcja zdecydowanie dla tych, którzy są odważni i uwielbiają atrakcje w parkach rozrywki. Ten park mieści się w miejscowości Rust, są to południowo-zachodnie Niemcy.
  • Zamki – w Niemczech są przynajmniej dwa zamki, które warto odwiedzić. Są to kolejno zamek w Heidelbergu oraz w Neuschwanstein. Drugi z nich jest zdecydowanie najchętniej fotografowanym nie tylko zamkiem, ale miejscem w Niemczech; mieści się w Bawarii. Pierwszy z kolei wybudowano na samym zboczu góry Königstuhl. Te budowle zapierają dech w piersiach!
  • Gotycka Katedra Świętego Piotra i Najświętszej Marii Panny, która jest symbolem Kolonii to kolejny konieczny do odwiedzenia punkt na mapie Niemiec. Katedra mieści się przy rzece Ren.
  • Rugia, czyli największa wyspa w Niemczech! To miejsce jest niezwykłym widowiskiem, a to co jest w tym wszystkim najlepsze to noclegi, które można tam zarezerwować i bliżej poznać Rugię.

Przeczytaj też: http://odciski.com.pl/buty-na-obcasie-jak-nosic-ktore-wybrac-do-czego-kompletowac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here