wafle ryżowe
fot. pixabay.com

Wafle ryżowe to przekąska, która może wydawać się zdrowa dla osób, które spożywają ją na diecie redukcyjnej. Jednakże nie jest to do końca prawdą i chcąc zrzucić zbędne kilogramy, raczej powinno się zredukować ilość spożywanych wafli ryżowych. Sprawdź, dlaczego!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/wafle-ryzowe-jesc-czy-unikac/

Wafle ryżowe

Powstają one z ryżu, który jest poddawany bardzo wysokiej temperaturze oraz ciśnieniu. W ten sposób ziarna zostają rozdmuchane, a także bardziej napompowane. Podobnie z resztą wytwarza się ryż preparowany.

Wafle ryżowe, które powstają w ten sposób mają bardzo wysoki indeks glikemiczny, który powoduje, że w szybkim tempie wzrasta poziom glukozy w naszej krwi. W diecie redukcyjnej również może to powodować, że po zjedzeniu wafli ryżowych będziemy odczuwać lekki głód, a nie nasycenie.

Kaloryczność wafli ryżowych również pozostawia wiele do życzenia, gdyż jest niska, ale nie stoją za nią żądne witaminy, ani minerały. Wafle ryżowe mają bowiem około 40 kalorii na sztukę wafla, jednakże są to puste kalorie.

Kiedy jeść wafle ryżowe?

Wafle ryżowe to ostateczność, po którą warto sięgnąć w momencie wyjazdu lub wycieczki. Są one zawsze kompaktowo pakowane, a także można je obłożyć serem żółtym lub innym dodatkiem, który dopełni te puste kalorie i nasyci nas na jakiś czas.

Są one również bardzo często przekąską dla małych dzieci, które lubią sobie coś zjeść własnoręcznie, a także móc się tym jedzeniem bawić. Jedzenie wafli ryżowych nie powinno jednak stanowić pełnowartościowego posiłku w naszej diecie, a także powinniśmy wystrzegać się ich częstego spożywania.

Puste kalorie oraz wysoki indeks glikemiczny wafli, brak witamin oraz minerałów nie działa na korzyść naszego organizmu, a wręcz przeciwnie. Często spożywanie wafli ryżowych może nas również doprowadzić do otyłości, a więc nie są one wskazane dla osób, które zwłaszcza walczą z nadmiernymi kilogramami. Lepiej wówczas spożywać chleb żytni, który posiada więcej właściwości odżywczych, a także korzystnie działa na nasz przewód pokarmowy.

Przeczytaj też: http://www.pomaranczowe.pl/owoce-o-niskiej-kalorycznosci/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here