Jak wybrać rozsądnie i bezpiecznie ofertę biura podróży?

Podejmując decyzję o wyjeździe i spędzeniu urlopu w wymarzonym miejscu stajemy przed wyborem odpowiedniej oferty biura podróży. W takiej sytuacji zastanawiamy się na co zwrócić uwagę, by kupić ofertę spełniającą nasze oczekiwania i przede wszystkim wiarygodną. W dzisiejszym artykule podpowiadamy czym kierować się podczas wybierania najlepszej oferty.

Sprawdź dokładnie termin wyjazdu

Atrakcyjna cena wycieczki zazwyczaj zależy również od pory roku i sezonu w danym kurorcie turystycznym. Oczywistym jest, że inna cena będzie dotyczyć pełnego sezonu, a inna pozostałych miesięcy. Wybierając się w tym terminie, kiedy wycieczki są nieco tańsze musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na pogodę i panujące warunki atmosferyczne. Słońce może być zawsze, ale mogą również występować różne anomalie pogodowe jak huragany czy obfite deszcze. Biuro podróży nam o tym nie powie, dlatego warto wykazać się własną inicjatywą i dokładnie zapoznać się z trendami pogodowymi danego rejonu.

Wyżywienie

Istotną kwestią jest również wyżywienie. Zazwyczaj niedoświadczeni turyści nie wiedzą na czym dokładnie to polega. Zazwyczaj standardowe rozwiązania dotyczą opcji all inclusive, czyli zapewnionego śniadania, lunchu i obiadokolacji. Co ważne goście hotelowi mają również zapewnione darmowe napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Drugą możliwością jest half board czyli wyżywienie HB. Goście mają wówczas zapewnione śniadanie i obiadokolacje bez możliwości korzystania z darmowych napoi. Wybierając odpowiednią ofertę warto sprawdzić dokładnie zapewniane wyżywienie.

Z jaki biurem się wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale prosta. Na rynku istnieje wiele biur podróży, którzy kuszą swoimi ofertami. Klienci są coraz bardziej wyczuleni na oferty, a to z powodu upadających biur i problemów turystów, którzy stracili swoje pieniądze. Medialne nagłośnianie takich przypadków sprawia, że klienci są coraz bardziej ostrożni. Warto zatem korzystać ze sprawdzonych i bezpiecznych Biur Podróży takich jak TUI, Itaka czy Neckermann.

Przeczytaj umowę!

To bardzo istotna kwestia, która określa wszystkie warunki, prawa i obowiązki podczas uczestniczenia w organizowanej imprezie. Mało kto czyta umowę, a to błąd! Jeśli dokładnie zapoznasz się z umową będziesz mieć świadomość, kiedy możesz zrezygnować z wycieczki oraz kiedy organizator może ją odwołać. Jeśli nie chcesz zostać niemiło rozczarowany przeczytaj umowę przed jej podpisaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here