Gdzie na wczasy, zima, ciepło, lutym, styczniu, marcu, gdzie na urlop w grudniu

Gdy nadchodzą zimowe miesiące, sporo osób przygotowuje z entuzjazmem narty, jednak część Polaków wybiera wyjazd do krajów egzotycznych. Kiedy w Polsce jest zimno, temperatura spada grubo poniżej zera, jesteśmy zmęczeni szarugą za oknem, chyba każdy z nas marzy w takiej chwili o wyjeździe na wczasy do ciepłych zakątków i skąpanych słońcem plaż. Oto kilka kierunków gdzie można wyśmienicie odpocząć i zaplanować egzotyczne, zimowe wakacje.

Jakie kierunki najchętniej wybierają Polacy

Od wielu lat niesłabnącym powodzeniem cieszy się wiecznie upalny Egipt, kusząc najtańszymi ofertami wyjazdu na rynku. Już nawet poniżej 2000 złotych można spędzić tydzień urlopu wygrzewając się na gorących, egipskich piaskach. W styczniu i lutym jest najchłodniej, ale w ciągu dnia temperatury i tak przekraczają 25 stopni. Nie mniej jednak warto wybrać hotel z podgrzewaną wodą w basenie, ponieważ noce są tam stosunkowo chłodne i woda ulega znacznemu wychłodzeniu.

Na ogromnej popularności w ostatnim czasie zyskały również zimowe wakacje na Wyspach Kanaryjskich. Znajdują się one w bliskiej odległości od Polski, lot trwa niedługo, a temperatury na najpopularniejszych wyspach archipelagu, Fuerteventurze, Teneryfie i Gran Canarii, oscylują w okolicy 25 stopni.

Nie mniejszym powodzeniem cieszą się kierunki takie jak Tunezja,Tajlandia czy Maroko. Na bardziej wymagających klientów czekają oferty podróży do bardziej egzotycznych miejsc, na przykład Dominikana, Meksyk, Kostaryka, czy Bali. W tym przypadku należy liczyć się ze znacznie większym wydatkiem.

Spędzenie mroźnych, zimowych dni pod palmami jest ciekawą alternatywą dla wypoczynku w Polsce, a poza sezonem letnim, przemawiają za tym dodatkowo atrakcyjne oferty cenowe. Taki krótki zimowy wypad do ciepłych krajów jest doskonałą ucieczką od szarości za oknem i brudnego śniegu na miejskich ulicach. Dzięki bezpośrednim połączeniom lotniczym podróż do wybranego zakątka świata jest dosłownie na wyciągnięcie ręki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here