Tajlandia w 2 tygodnie - co warto zobaczyć?

Marzysz o podróży do Tajlandii? Jeśli tak, to wiedz, że warto ją zorganizować samodzielnie. Pomysły na wyjazd można znaleźć na blogach podróżniczych, gdzie autorzy podpowiadają m.in. dlaczego warto zwiedzić urokliwe wyspy Zatoki Tajlandzkiej i Morza Andamańskiego, Bangkok i wyspy na Południu. Warto też poczytać o urokach tego miejsca na ziemi i zdecydować które z atrakcji chcę się zobaczyć. A możliwości jest wiele…

Spokojne miejsce na wypoczynek i podróże do Tajlandii

W Tajlandii można znaleźć wyspę, które daje możliwość spokoju, odpoczynku i relaksu. To zapewnia np. wyjazd do Bangkoku i zwiedzanie wysp na Południu. A jakie atrakcje czekają w Bangkoku? Są to: przejazd tuk tukiem, ulica Rambuttri i poznawanie specjałów lokalnej kuchni oraz ulicy Khao San Road.

Kolejny dzień warto przeznaczyć także na zwiedzanie świątyń, w tym:
Wat Phra Kaew (Świątynia Szmaragdowego Buddy), Wielki Pałac – Grand Place i Wat Po – Świątynia Leżącego Buddy.

Inne atrakcje w Tajlandii

Wielu zwiedzających nie wyobraża sobie nie zobaczyć Floating market czyli pływający targ w Tajlandii Damnoen Saduak. Innym, ciekawym miejscem do odwiedzenia jest miejscowość Kanchanaburi i podziwianie mostu na rzece Kwai.

Chętnie wybieranym miejscem jest także Thailand Elephant’s World – miejsce, w którym wolontariusze z całego świata i Tajowie opiekują się słoniami. Są to zwierzęta, jakie zmuszono do ciężkiej pracy w tajskiej turystyce. Dla wielu osób to absolutny przystanek na mapie Tajlandii i miejsce, którego nie da się nie zobaczyć.

Tajlandia w dwa tygodnie

To urokliwe miejsce, gdzie plaże są tak niezwykłe, że zapamiętuje się je na długo. Warto zobaczyć np. Railay Beach, gdzie można dopłynąć z przystani przy Night Market.

Plaża otoczona jest skałami, a przy jej brzegu można zobaczyć łodzie, charakterystyczne dla kraju: z drzewa tekowego i ozdobione girlandami z kwiatów. W tym miejscu na ogół jest tłumnie i głośno od szumu łódek, które przywożą turystów.

A co dla amatorów dobrego jedzenia?

W pobliżu można znaleźć deptak z restauracjami i pamiątkami. A kiedy już zaspokoi się apetyt – można udać się na wycieczkę wzdłuż skał, choć w upale, ale warto. Jednym z miejsc, do których można trafić jest Railay Wschodnia, otoczona wapiennymi skałami i lasem mangarowym.

Tajlandia i Railay Beach to też niezapomniane przypływy i odpływy na wodach. Warto o tym wiedzieć, bo już nie raz przypływ zniweczył plany dostania się do małej plaży. Rozwiązaniem jest np. wynajęcie kajaku, ale warto wcześniej zorientować się kiedy stan wody znów się podniesie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here