Birma to kraj, który staje się coraz bardziej popularną destynacją. Nic dziwnego, to piękne miejsce pełne wielu atrakcji i zapierających dech w piersiach widoków. Jeszcze kilka lat temu w Polsce prawie wcale nie można było usłyszeć o wycieczkach do tego azjatyckiego państwa. Na szczęście coraz więcej podróżników zaczyna zastanawiać się nad wizytą w Myanmarze (tak mówi się na Birmę). Dlaczego akurat teraz warto tam się wybrać?

Atrakcyjny kierunek nieskażony turystyką

Birma to specyficzne państwo o skomplikowanym ustroju politycznym, przez co przez wiele lat wydawała się ona niedostępna dla turystów. Birma wycieczki cieszą się coraz większym powodzeniem, mimo że wymagana jest wiza. Wyprawy organizowane przez profesjonalnych touroperatorów ułatwiają wjazd do kraju. Myanmar jest bardzo bezpieczną wakacyjną destynacją. Turyści są bardzo dobrze traktowani przez tubylców, którzy łakną kontaktu z drugim człowiekiem. Kraj nie jest jeszcze zatłoczony przez turystów, co jednak może nastąpić za kilka lat. Warto więc teraz zdecydować się na wizytę w tym tropikalnym miejscu, aby poznać jego atrakcje, jeszcze nie do końca skażone przez zagranicznych przybyszy.

Najlepszy czas na podróż

Zimowe wakacje w Birmie – to zdecydowanie najlepszy pomysł. Od Listopada do lutego temperatury nie są zbyt wysokie, a opady deszczu umiarkowane. Najtrudniej będzie przemieszczać się po kraju wiosną, od marca do maja, ze względu na straszne upały i ulewne deszcze. Nie trzeba obawiać się zalewu turystów podczas tak zwanego „sezonu wysokiego”. Nawet wtedy jest ich niezbyt wiele.

Dla kogo wyprawa do Birmy?

Birma z pewnością jest idealną destynacją dla osób, które uwielbiają azjatyckie podróże i mają już pewne doświadczenie związane z takim rodzajem turystyki. Należy raczej nastawić się na aktywne spędzanie wolnego czasu, częste zmiany miejsc pobytu i długie piesze wędrówki. To zdecydowanie świetny pomysł dla osób pragnących zaznać jak najwięcej lokalnej kultury i zrobić świetne zdjęcia, które będą najlepszą pamiątką z tego wyjazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here