Zawód spawacza to szansa na świetne zarobki i brak problemów ze znalezieniem pracy. W każdym mieście nie brakuje ofert dla osób, które mają praktyczne umiejętności mile widziane w przemyśle i w produkcji. Na tle kraju szczególnie wyróżnia się Warszawa, która poszukuje specjalistów z uprawnieniami do spawania. Jak znaleźć pracę jako spawacz i w których warszawskich firmach warto jej szukać?

Praca dla spawacza w Warszawie

W Warszawie rynek pracy dla spawaczy jest ogromny, a to z tego względu, że w stolicy i w jej okolicach wiele jest firm i fabryk, które potrzebują osób z konkretnymi umiejętnościami. O tym, jak wiele jest ofert pracy w Warszawie, warto przekonać się sprawdzając ogłoszenia w Internecie. Pracę dla spawacza można znaleźć w takich firmach jak METPOL, WIMECH, Nederman Manufacturing Poland i wielu innych widocznych w anonsach na www.praca.money.pl/indeks/spawacz-warszawa-555478/.

 
Jak zostać spawaczem?

Nie każdy może być spawaczem. Podczas takiej pracy wymagana jest sprawność fizyczna, spora wytrzymałość, a także dobry stan zdrowia. Aby zostać spawaczem można ukończyć specjalną szkołę zawodową lub techniczną, bądź udać się na specjalny kurs zawodowy. Osoby, które chcą przystąpić do kursu muszą mieć co najmniej 18 lat, wykształcenie przynajmniej podstawowe i powinny przedstawić zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na tym stanowisku. Aby móc już pracować w zawodzie, należy mieć książeczkę spawacza i uprawnienia na co najmniej jedną metodę spawalniczą.

 
Kursy spawania – jakie techniki?

Najlepiej zdecydować się na kompleksowe kursy spawania, czyli takie, na których zainteresowani poznają wszystkie techniki i zasady spawania. To zwiększy możliwości zatrudnienia, ponieważ w ogłoszeniach o pracę często pojawiają się anonse skierowane do osób, które znają konkretną metodę, a im większa wiedza, tym szybciej można znaleźć pracę, co może mieć przełożenie także na zarobki.

 
Kompleksowe kursy dla spawaczy obejmują między innymi takie techniki spawania jak 111, 114, 131, 141, 135, 136 czy 311. Oczywiście osoby, które decydują się na taki kurs, zyskują także wiedzę na temat bezpieczeństwa i higieny pracy. Specjalistyczny kurs dla spawaczy powinien łączyć w sobie wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną, dlatego też warto sprawdzić, czy zajęcia prowadzą wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy.

 
Praca dla spawacza – w jakiej branży?

Spawacz ma szerokie możliwości, jeżeli chodzi o branżę, w której może pracować. Specjaliści poszukiwani są bowiem w każdym sektorze przemysłu, najczęściej oferty pracy dotyczą budownictwa, motoryzacji i branży stoczniowej. Największe zapotrzebowanie na pracowników z uprawnieniami do spawania jest w wielkich miastach, najlepszym przykładem jest Warszawa. Jeżeli chodzi o zarobki, średnie wynagrodzenie miesięczne spawaczy zbliżone jest do średniej krajowej pensji, co przyciąga chętnych do tego zawodu. Miesięczna wypłata spawacza zazwyczaj uzależniona jest od indywidualnych czynników, takich jak wielkość firmy, staż pracy, doświadczenie czy region, w którym znajduje się dana fabryka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here